S Blaženým úsměvem lžím nasloucháme

Jednu společnou vlastnost mají Blázni, Děti a Senilní lidé, usmívají se a přikyvují nad slovy, která plynou jiným lidem z úst. Neuvažují totiž o jejich obsahu, je pro ně dostačující, že je jim někdo nablízku a dýchá s nimi stejný vzduch. To že obsahuje slova, neberou v potaz, je to jen nutná kulisa.

Podíváme-li se na předvolební plakáty a s nimi spojené sliby, je to shodné.

Přikyvujeme a s bezstarostným úsměvem nasloucháme.

Bude líp, jen se podívejte, jak hladké tváře, bez vrásek. Úsměvy bez rozpaků. A sliby dotýkající se hvězdného prostoru. Toť vše jen a pouze pro nás. Pro Maminku. Pro Tatínka. Pro Rodinu. Pro naše děti.

Zabalené do stříbrno zlatých deček zahřejí a není třeba myslet na to, že Vaši rodiče a Vaše děti a Vaše rodina není ta zmiňovaná na billboardu, jsou to jen a pouze ty jejich vlastní.

Vždyť on to s námi důchodci myslí dobře.

Stejně jako seriály.

Stejně jako lichváři, kteří půjčují za pouhé polibky, jež prozradí se chutí hořkých mandlí až v okamžiku, kdy pro půjčenou stokorunu, přijdete o střechu nad hlavou.

Je spousta lidí, kteří neutracené přebytky svých platů, schovávají na účtech bank, kde jim, za každou tisícikorunu, ročně připíší i několik korun. Jsou lidé, kteří lpí na tom, že oni mají na účtě.

NO A CO?

Jejich peníze jsou ku prospěchu jedině oné bance, která s nimi nakládá, jak sama chce, a to bez ohledu na to, zda-li je riziko menší, či větší. Má totiž peněz dost, vždyť všichni ji tak dobře platí a dobrovolně, a ještě jsou ochotni si zaplatit za to, že peníze půjčili.

A pojišťovny a spořitelny, to jej jiná – stejná písnička. Za léta odříkání, pojištění a když se něco stane, zjistíte, že zrovna na tuhle maličkost, nárok nemáte, ale neplačte, můžete si své pojištění rozšířit. A nevěříte-li nám pojistěte si svou nedůvěru, rádi Vám na ni zpracujeme formulář a vystavíme fakturu.

Neděste se, že tu za deset a dvacet let nebudeme, my jsme jen změnili název, a tak z ING jsme najednou NN a ze ZONKY jsme HOME CREDIT. My Vám nelžeme, jen nemluvíme pravdu.

Je to zvláštní, ale v poslední době přibývá DOBRODINCŮ, ochotných poskytnout finanční podporu začínajícím podnikatelům. Skoro za nic, jen za maličkost, stačí se upsat krví, nic víc a máte-li dobrý nápad, stačí nám ho dát, my si s ním poradíme, vyždímeme, upravíme a zahodíme, stejně jako Vás. Stačí jen zdvihnout a pak zahodit. Půjčit tisíc a dostat milion.

Nadace, Dotace, Fondy. Všechny často vlastní bohatí proto, aby se stali ještě bohatšími, s city a pocity se totiž pracuje nejlépe. Je zajímavé pozorovat jak supermodelky a superherci se superzpěváky rozhazují Nadační sítě, aby sami zjistili, že jsou kupodivu další rok o polovinu bohatší.

Andělští Investoři, říkají si jiní a na soutěžích krásy dávají si ceny za svou štědrost, zapomínajíce dodat, kolik jim vlastně přinesla. Soutěže krásy peněz.

Na denním pořádku pro ty s blaženým úsměvem. Pro ty co je mají tak rádi.

P.S. omlouvám se absenci fotografií, ale jedná se o důsledek hackeského útoku na mé stránky, kvůli kterému zůstaly některé komponenty editoru nefunkční, či uzavřené. Chyba tedy není na Vašem přijímači.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Můj blog

    Formulář

  • Kategorie