52 milionů na dobrou věc

Když se na veřejnost dostala zpráva, že ministr financí ulil 52 milionů na daních z korunových dluhopisů, přestali ho mít někteří voliči rádi jako dříve, když však slíbil, že peníze rozdá (na místo toho, aby byl za daňové úniky trestán) dostal se zase na ramena fanoušků.

Dokonce nechal před několika měsíci vytvořit internetovou stránku, která se jmenuje www.52milionů.cz a na její úvodní stránce stojí usmívající se dobrák v džínách a ležárně vytáhlé košili, kterému dobro přímo sálá z každého póru jeho těla.

Když se pak snažíte zjistit, co a komu se již dostalo, moc toho pravděpodobně nezjistíte. Dozvíte se však, že milion přistál na kontě těžce nemocné holčičky Niny, resp. jejich rodičů, kterým snad pomůže prožít život se svým potomkem v lásce a klidu i přesto, jak je těžký.

Další informace chybí a to asi proto, že

Pan bývalý ministr, má jiné starosti

Jednou z nich může být to, jak nesplnit to co slíbil a nezchudnout. Snad i proto se mu povedlo, převést v tichosti polovinu částky sám sobě, přeci jen, kdo by měl být potřebnější než nejchudší z Čechů.

Novým ministrem financí je Pilný pán.

Jmenoval ho jako svého nástupce právě nejchudší z Čechů a předal mu státní pokladu, kterou se podařilo ošetřit, jak znělo z tiskových prohlášeních na vlastních stránkách iDNES a v dalších mediích, tak, jako nikdy v minulosti.

Je to zřejmě pravda, protože jak pan Pilný zmínil při prvním projevu v parlamentu, v pokladně nezůstala ani koruna. Nejen, že je prázdná, ale ona byla dokonce prohloubena tak, že i když se do ní budou sypat peníze horem, dolem, nepomůže to, prázdná bude pořád.

Mluví se o tom, že finguje jako vodní vír, co vezme usadí se v hnízdě dost velkém, na to, aby jeho stavbu platil někdo jiný, za cizí peníze, a přesto o jeho financování nikdo nic nevěděl, neslyšel a neví.

Vzpomínám si živě na jeden z Bilboardů bývalého pana ministra, stojí na něm PRO NAŠE DĚTI, a jak jsem již psal v jedno ze zakázaných článků v jeho vlastních novinách, věděl dobře proč nesliboval, že to samé udělá i pro cizí, třeba Vaše děti.

Nevím jak Vy, ale já mám možnost, díky online archivům sledovat život příspěvků, které byly publikovány již před delší dobou a speciálně pak ty určené pro iDNES, denně i po přesunu do Gulagu, pardon do Lázní, generují více než desítku přečtení.

Jak vidím, pan bývalý ministr (sám toto oslovení u politických kolegů rád používal), jede dál na vlně, kterou vyvolal svým vstupem do politiky. Nebudu se tajit názorem, že dle mého názoru pozice Premiéra pro něho není cílem, vysoká pozice však byla prostředkem na místo ještě vyšší, místo prezidenta naší republiky, kde bude moci, jako jeden z blanických rytířů povstat a národ ochránít.

Jak je totiž dobře vidět na stávající hlavě státu, je právě tato a jen tato pozice jedinou, kde neplatí zákony boží ani lidské, natož pak slušnosti, a pak na vše bude muset být zapomenuto, aby se nejednalo o urážku majestátu.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář