NYPD, více než seriáloví hrdinové

NYPD, neboli NEW YORK POLICE DEPARTMENT, je kromě názvu oblíbeného seriálu skutečná zkratka policejního sboru tohoto amerického velkoměsta. Jedná se o drsné muže a ženy vykonávající povely slepé politické moci.

Důvodem napsání tohoto článku, není má snaha znevažovat práci bezpečnostních služeb ani v USA, ani v tuzemsku, je jím jedna z posledních akcí, které díky zásahu NYPD připomínají, jak špatně je napsaný politický scénář výkonné moci.

Článek informuje o tom, jak NYPD během jedné březnové noci rozbila síť uživatelů elektrokol v New Yorku. Ano slyšíte dobře E L E K T R O  K O L.

Na rozdíl od Prahy, kde zákazům SEGWAY předcházelo mnoho let proseb na provozovatele, aby jezdili bezpečněji a nebrali opilé turisty apod. a při jejich nevyslyšení se několik měsíců vyráběli a pak instalovali značky vyznačující zóny úplného zákazu jízdy nejen SEGWAY, ale všech prostředků vybavených gyroskopem, tedy i mnoha motocyklů, jednokolek, dvoukolek, ale i vrtulníků, dronů a v některých případech i vozidel, se v NEW YORKU spojili policejní specialisté a elektrokola zkonfiskovali.

Za 24 hodin tak skončilo v policejních skladech 247 elektro kol.

Podobná akce na nelegální elektrokola a skútry proběhla v minulém roce i v jedné z Čínských metropolí, tam však zabavená kola, házeli policisté z mostu (psal jsem o tom článek na iDNES.

Člověk by měl sto chutí zatleskat, kdyby …

Kdyby si nepoložil otázku PROČ?

Proč je zakázán ve městě, které se stejně jako další velkoměsta potýká s narůstajícím objemem smogového znečištění, provoz čistých osobních dopravních prostředků?

Stejně tak jsme se mohli vloni ptát, proč starosta toho stejného města, chce uvalit ekologickou daň cyklistům se zdůvodněním, že při svém výkonu (rozumějte šlapání do pedálů) produkují více zplodin, než seděli-li by bez hnutí za volantem svého vozu?

Proč pražští politici zahrnuli namísto zákazu jednoho půl metrákového ocelového stroje do své vyhlášky i stroje menší než kufr na kolečkách?

Před necelými dvěma týdny se v ulicích Prahy projížděl malý vrtulník. Byl vybaven všemi náležitostmi nutnými pro provoz na pozemních komunikacích, ale i ve vzduchu a policisté, kteří mu chtěli „legálními“ prostředky zamezit v jízdě neuspěli.

Myslím, že jedním z důvodů, proč se všude ve světě politici prezentují jako nositelé myšlenek na minulost, je skutečnost, že ve svém virtuální světě politické moci, ztratili zcela přehled o tom, co se děje na zemi, v ulicích „jejich“ měst, v jejich zemích, prostě všude tam, kde žijí lidé, kteří mají chuť pro stejný prostor něco udělat (viz včerejší článek o aktivitách zaměřených na plzeňský prostor)

Velice dobře celou záležitost okomentoval jeden z představitelů města ve svém komentáři.  Ydanis Rodriguez (chair of the Council’s Transportation Committee) řekl: “Namísto konfiskování zdroje příjmů, by město mělo hledat způsoby jak spolupracovat s touto tichou silou“

Zajímalo by mne, kdy přestanou být osobní zájmy menšiny tolerovány jako zájmy většiny a nastane změna. Ta možnost tu je, jen stačí neohýbat hřbet pod počtem nul na kontě dobromila.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář