A MAZ ON

Kdo se učí anglicky pravděpodobně se nevyhne slovu AMAZING, fascinující. Je možné, že právě tak připadal po objevení jeho objevitelům jihoamerický prales a obrovská řeka, která jím protékala proto je nazvali Amazonské. Tento úspěch zopakoval v novodobé historii JEFF BEZOS.

Kdo to je?

Takový malý a drobný Američan, který založil a nadále vlastní společnost s názvem AMAZON.

Ano to knihkupectví

Ano ten internetový obchod

Ano ten stále ještě největší sklad v České republice

Ano ten, kdo začal ve velkém používat „vysavače“ jako skladové roboty poté, co koupil jejich vynálezce

To vše patří do jeho království a mnohem více

Kromě jiného mu patří i lidé

Zaměstnanci

Nemyslím ty stále přibývající mechanické, ale ty lidské, vybavené tak neefektivními končetinami, nutností dýchat a odpočívat a dokonce mozkem, který odmítá trvalé vypnutí a po 12 hodin činnosti pořád vyžaduje spánek.

Právě majitel společnosti stojí za permanentním zvyšováním tlaku na výkon zaměstnanců. Právě proti němu pak stojí lidé, kteří pro něho jsou jen snadno nahraditelné zdroje.

Každý rok v jednotlivých destinacích, kde AMAZON své sklady provozuje protestují zaměstnanci proti nelidským podmínkám, které dokáží odrovnat i vojáky vytrénované vojenskou službou.

V tuzemsku není distribuční sklad, ani sklad na vrácené zboží tak dlouho. S velkou slávou byl otevírán s vidinou (neviditelných pracovních míst) aby se zjistilo, že realita je třetinová a poměr tuzemských pracovníků, jimž byla místa slibována klesl pod úroveň 10%.

Logističtí manažeři, ředitelé skladu, všichni se mění jak na běžícím pásu a věřím, že JEFF BEZOS čeká jen na správný okamžik, kdy by i je samotné (a tak drahé) dokázal vyměnit, mají totiž moc vedlejších negativních vlastností a emoce patří k něm nejhlavnějším.

V tuzemsku se zatím mlčelo, ale vypadá to, že mlčení skončilo

Ozvaly se odbory

Jsem zvědav zda-li odboráře dokáže vyhodit robot.

Přečtěte si sami, jak může vypadat taková výpověď

https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/16190209/amazon_terminations_documents.pdf

AMAZONSKÝ PRALES i ŘEKA AMAZONKA dostali své jméno zvenčí, zasloužili si ho dosud nepotkanou krásou a pohledy ze kterých se tajil dech.

Dnes obé je jen zlomkem původního a společnost, jejíž majitel si název přivlastnil, patentově ochránil a trestá každého, kdo se křivě podívá, je jedním z důvodů.

NADPRODUKCE, VÝROBA NEPOTŘEBNÉHO, NEEFEKTIVNÍ LOGISTIKA PŘEVÁŽEJÍCÍ VZDUCH Z JEDNÉ ČÁSTI ZEMĚKOULE NA DRUHOU, SKLADY MÍSTO POLÍ.

To vše podporuje a urychluje přeměnu lidské společnosti ke konzumní společnosti. From SOCIETY to CONSIETY.

Boří naši schopnost plánovat, přemýšlet, kombinovat. Namísto práci těla. Stačí pohyb prstu.

jediná otázka je, komu patří .amazon?

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář