Bydlení za stovku

Ano, nedělám si z Vás legraci. Skutečně jsem nalezl na serveru www.sreality.cz bydlení v Plzni, resp. v plzeňském kraji za jednu stokorunu. Inzerát se tak dostal na nejvyšší místo vyhledávače, zadali-li jste si řazení dle ceny.

Jedná se o poměrně starý trik, který stále funguje.

Je to podobné jako když na slevomatu hledáte nejlepší cenu

Je třeba si však uvědomit, že v takovém případě nejste lovci, ale lovení, čili případná oběť, či, bude-li lovec úspěšný, dokonce trofej a to přeci stojí za trochu kouzelnického umu.

Podíváte-li se na screenshot, který jsem pro Vás udělal, pak můžete vidět, že si nevymýšlím. Nemám důvodu. V době bytové a ekonomické krize bude jistě podobných nabídek přibývat, vždyť už dnes denně desetitisíce lidé skočí na špek nereálným nabídkám, objednávají a pak nadávají na to, když zboží nikdy nedojde. Na to aby udělali víc však nemají chuť ani náladu, co by se namáhali kvůli pár stovkám.

Je to asi jako se schodkem našeho národního hospodářství.

Kde se vzalo, tu se vzalo 18 miliard a čísla hned vypadají jinak.

Co na tom, že se tyto miliardy střádaly téměř třicet let, co na tom, že měli být určeny k pokrytí skutečného problému, hodily se na zalepení přefouknutého balónu a sláva, sláva, zase popularita stoupá.

Politická rozhodnutí připomínají výše uvedenou nabídku bydlení.

Piráti se perou a za zavřenými dveřmi se popadají za břicha, která rostou s každým soustem.

Přemýšlím, kam asi ukrývají poklady, který jeden za druhým sbírají na svých spanilých jízdách.

Že by do mrtvých schránek městských bytů a nemovitostí přísně střežená prázdnoty, kterou nesmí narušit život?

Či snad do projektů spolupráce a transparentnosti končící před jejich vlastním prahem?

Prahu vede Hřib a já již jednou doporučil všem obyvatelům nejen Prahy si přečíst vynikající knihu Polské autorky. Kniha se jmenuje Grilbar galaxie a na zbytek musíte přijít sami.

Škola začala v pondělí, dnes je středa a už se ozývají první výkřiky, že by to chtělo prázdniny.

Škola je těžká.

Rok od roku těžší.

Není třeba přemýšlet, někdo to toriž učiní za nás.

Zbyla jediná hodnota, ekonomická.

Na inzerát jsem narazil, když jsem hledal bydlení. Navštívil jsem několik desítek nemovitostí, od bytů, přes domy a u většiny míst jsem necítil to, co bych potřeboval. To, co cítím vstoupím-li do své Pracovny, navštívím-li své rodiče, dědečka, či některé z přátel a partnerů.

Ačkoliv píši tyto řádky v domácnosti, kde jsem strávil dvacet let mého života, čtete je Vy v době, kdy bydlím ve stejném, ale již několik měsíců žiji v jiném prostoru a čase. Našel jsem v něm, to co jsem hledal, srdce a lásku, která z prvního místa již vypršela. Jmenuje se Pracovna.

Není za korunu.

Nebylo to třeba, protože klid, který mi přináší, je k nezaplacení.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář