Čas sázení

Vím, že dle rádce zahrádkáře, je sázení v polovině července jen bláhovou aktivitou, z níž úspěch může vyrůst jen jednou za padesát let, jsou však přesto tací, kteří si nedají říct. Ono totiž sázení, nemusí být jako sázení, a plody mohou mít nejen rozdílný tvar a chuť, ale i podobu.

Něco o tom ví muž z Hobartu v Austrálii. Ten totiž v březnu nesázel jen jednou, ale omylem zasadil dvakrát a …

Dvakrát vyhrál

38.000.000 AUD

To znamená celková výhra byla

76.000.000 AUD, což v přepočtu činí 1,234 miliardy korun Českých, a to samozřejmě před zdaněním, které pravděpodobně z korunového miliardáře udělá menšího milirdáře, což také nebývá špatné.

Částka však není tím, co by mne zaujalo, to jsou jiné věci

Za prvé skutečnost, že vsadí-li si někdo místo jednoho ticketu dva, má nárok na dvě výhry, to jsem nevěděl a zajímalo by mne, zda-li by tuzemské loterijní firmy, či sázkové kanceláře postupovaly shodně.

Druhý aspekt je na první pohled skrytý.

Nemůže být VÝHRA úplatkem?

V dobách, kdy v Čechách byl hazard, díky EET a s ním spojené „transparentní loterii“, kde padalo tomu, komu padat mělo, je tento aspekt zajímavější.

Není náhodou loterie a výhra ideálním prostředkem uplácení a k tomu i praní špinavých peněz?

S touto myšlenkou pracuji již dlouho, nejméně od filmu PÁTÝ ELEMENT, kde šlo zařídit mnohé.

V den, kdy jsem se dozvěděl o Australanově výhře, dokonce jen několik minut předtím, jsem totiž četl zatím nejlepší článek na téma obnovitelných zdrojů, na jaký jsem kdy narazil. Na rozdíl od mnoha jiných totiž jeho autor Michael Shellenberger opustil emoce a jen a pouze shrnul historická fakta vázající se k čisté energii (bez ohledu na to, co si pod tímto pojmem představujete).

Poukazuje na zvláštní cyklické jevy, kdy primární odpůrci, tedy ti, co žijí ze špinavé energie, vkládají miliony a miliardy do kampaní, fondů a neziskových organizací hlásajících přesný opak toho, co odpůrce živí.

Proč to?

Jak to?

Kdo a komu?

Odpovědi na tyto i další otázky lze v článku vyčíst a čtení to je skutečně zajímavé.

Přemýšlím, jak těžké to mají s těmi, kdo nehrají.

Jak jim dodají tolik, aby se přestali starat o Zemi a starali se jen o to, jak nově nabyté bohatství co nejlépe spravovat. Peníze a bohatství člověka změní ať chce, anebo ne. Má najednou odpovědnost. Hmotnou odpovědnost za tolik peněz, že by s nimi dokázal, či dokázala nakrmit svět, ale to není tak jednoduché.

Komu dát první, kdo dostane jako druhý?

Co bude se všemi, kteří chtějí dostat?

CO s těmi, kdo potřebují?

Neokrade mne někdo?

Je toho tolik, že se dokáže původní záměr zcela změnit a otočit a z cíle, na který bylo zaměřeno nezbylo nic, není totiž za tou hromadou bohatství vidět.

POZOR NA VÝHRY, mohlo by se totiž stát, že budou Vaší, či naší největší prohrou. Prohrou nad sebou samým.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář