Cesta z Města

Je to již nějaký pátek, kdy jsem poprvé zveřejnil příspěvek nazvaný shodně. Jak uvádím v dalším článku se stejným názvem publikovaným na mém vlastním blogu 26.ledna 2018 je ten první tak daleko v minulosti, že si ho nepamatuje ani google a to je co říci.

Google přeci jen je považován, za vstupní bránu k nekonečnému vědění internetu

Pro většinu alfa a omega

A co když z globálního internetu, vytvoříme lokální a naplníme ho jen tím, co bychom chtěli, aby bylo slyšet. Nasadíme na něj google a dostaneme poslušný národ v němž všichni a všude budou znát vždy jen ty správné odpovědi?

Že to nebude fungovat?

Že by si to nikdo nedovolil?

A co když už tomu tak je?

Co když ve Vaší škole, či na Vašem pracovišti, již dnes neprocházíte obsah lidského vědění, ale jen korporátního chtění mít víc?

Poznáte to?

Jak?

Snahy o omezení přístupu k informacím zde již byly dávno před narozením internetu i vyhledávacího nástroje GOOGLE, YAHOO, BAIDO. Já sám jsem měl možnost v nich žít po sedmnáct let, 11 měsíců a 348 dní.

Získat jiný pohled na věc nebylo snadné, a proto si ho člověk vážil

Dnes stačí jen prst na displeji, či dobře zadaná internetová adresa na příkazové řádce prohlížeče a nikdo neuvažuje, že by informace nebyly svobodné. Jsou!

Jen záleží na tom, jaký pohled na svobodu slova má ten, kdo je vkládá, či platí za jejich vložení.

V září 2014 jsem se rozhodl zkusit psát každý den blog a vydržel jsem s tím do dneška. Svou cestu jsem začal na stránkách deníku iDNES, abych se postupně dozvídal, že pod pojmem SVOBODA SLOVA, rozumím já, majitel i Dnes, i jeho lidé, něco jiného. Přesně po dvou letech a 250.000 přečtení jsem odešel, bohužel jsem ani tentokrát nezvolil správně. Možnost publikovat svobodně na platformě PARLAMENTÍCH LISTŮ se ukázala býti nesprávnou již po několika měsících, a proto jsem začal a od té doby to také činím, publikovat na stránkách své vlastní společnosti, tam totiž mám jistotu, že pod svobodou slova autor i vydavatel budou vidět stejné hodnoty.

Na konci roku 2019 prezident Ruska oznámil, že na území jeho státu byl úspěšně otestován vlastní internet a s jeho plným nasazením a odstraněním závislosti na globálním internetu se počítá od roku 2021. Není prvním. Stejné děje se již několik let v Číně, stejně činí i další státy, a to včetně států Evropských, ale i USA, či kdysi nezávislými území jakými jsou například Singapur, či Hong Kong.

Namísto společného vědění, soukromé

Obsah definován těmi, kdo mají moc získanou prostředky.

Vždy stejné výsledky na položené odpovědi, vždy stejné uniformy, vždy stejné životy, těch, kdo starají se o přežití.

Ještě stačí spálit knihy

A když ani to by nestačilo, pak je ještě jedna cesta

Stačí jen

zhasnout

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář