Cesta z města

Před několika lety jsem publikoval v některém z příspěvků mých blogů článek se shodným názvem. Dnes ho již google odmítá, stejně jako mnohé další vyhledat. Vypadá to, že nekonečná paměť velkého bratra se propadá, stejně jako nekonečné moudro jeho sestry wikipedie.

Dnešní článek jsem se proto rozhodl napsat obratem poté, co se téměř ve stejnou dobu objevily na displeji mého telefonu a následně i počítače následující zprávy

Možná, že se ptáte, proč právě tyto zprávy mne tak oslovily. Vysvětlení je prosté, ukazují nejen, snadnost lhaní a kalení vody, aby nebylo vidět skutečné dno, tak v některých případech ukazují, co by se dalo dělat, kdyby byl o akci zájem.

Speciálně pak poslední uvedené zpráva, odkazující na experty stojí za to. Možná je to i tím, že byla publikována v listech pana přednosty.

Je fascinující, jak se v článku jeho autor, či pravděpodobně autoři, stejně jako experti dokázali vyhnout skutečným důvodům, způsobujícím nehody a hodili vše na přírodu, která se podle nich, nedokáže bránit.

Napálí-li opilý, či příliš rychle jedoucí řidič do stromu, může za nehodu strom, protože stál ne nesprávném místě, to je přeci jasné.

Věřím, že vláda, a hlavně pak ministerstvo dopravy pod vedením ministra Ťoka, podnikne kroky stejně rázné, jako tomu udělala ve věci billboardů podél silnic. Stanový termín a dohlédne na to, aby byl splněn a když jej provozovatel nesplní, nejen, že bude pokutován a sankcionován, ale bude mu zakázána činnost na dalších 10 let v oboru reklamy a marketingu, a to včetně reklamy outdoorové.

Řekl bych, že stromy by měly dostat shodné ultimátum, tak abychom dostály rovnocenného přístupu. Pod každý z nich bych položil pilu a sekeru a nařízení, že se musí odstranit.

Namísto nich bych pak umístil více dopravních značek, nějaké billboardy a sem tam i nějaký ten sjezd na blízkou továrnu, či průmyslový park, a nebo, a to by možná stálo zato i na nějaký přírodní zázrak, třeba čapí hnízdo, které jako jediné na světě znají lidé nejenom v celé zemi, ale téměř na celém světě.

Příspěvky týkající se odpadů a nakládání s nimi přesně indikuje to, kdo rozhoduje.

Jsou to ti, kdož o sobě říkají, že čistí naše města, ale ve skutečnosti nedělají nic jiného, než se starají o to, aby měli neustále dost a nejlépe ještě více profitu a ten získají jen pokud bude odpadu více. I proto se rychle chopili šance, kterou byla původně správná myšlenka recyklace a z užitečného nástroje reálné změny učinili jen nástroj ekonomický.

Jak správně uvádí komentující na jednom z linků, více popelnic = více zisku

Z mého pohledu je zároveň fascinující sledovat, jak se všechny s výjimkou ISWA, brání informovat čtenáře o možnosti prevence vzniku odpadu jako ultimativního nástroje pro vymýcení odpadů jednou pro vždy.

Za pouhýc měsíc od vydání tohoto příspěvku proběhne na půdě sídla organizace GS1 v Praze první letošní workshop na téma ZERO WASTE V LOGISTICE, organizovaný LOGISTICKOU AKADEMIÍ. Věřím, že stejně jako v loňském roce si účastníci do svých továren, závodů, pracovišť a kanceláří a samozřejmě i do svého života odnesou znalosti a poznatky, které jim kompletně změní pohled na věci kolem nich.

Těším se proto na setkání i s Vámi, kdo stihnete včas rezervovat pro sebe a své kolegy místo.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář