Co je MEXS?

Kdybyste se mne před rokem zeptali, co je MEXS, řekl bych že nevím a šel se pro jistotu podívat na GOOGLE, zda-li mi něco neuniklo. Když se mne zeptáte dnes, jen se usměju, vytáhnu telefon a ukáži Vám, co je zač. MEXS je totiž technologie INDUSTRY 5.0 a nejedná se o robota.

Věřím, že jsem zaujal.

Kdo mne zná, ví, že číst dál se vyplatí a v případě MEXS, hned několikanásobně.

Ovšem je třeba začít pěkně od začátku, třeba vysvětlením samotného názvu, který zároveň je zkratkou tří slov

MOBILE              neboli                 MOBILNÍ

EXPANDABLE     neboli                 ROZŠIŘITELNÝ

STORAGE           neboli                 SKLAD

Ti co mne znají ještě déle, ví že MEXS není první výrobkem, který mne zaujal a proto podporuji jeho vstup na trh a to nejen ten Český.

Někdy se v tuzemsku se neuchytí. O to více instalací však získává v Africe či Jižní Americe, kde se ukázuje být pto ten či onen úrodnější půda..

Co se týče MEXS, nemám obavu, že by se na tuzemském trhu neuchytil.

On to totiž již udělal.

Stejně jako u INDUSTRIAL UPCYCLING se totiž předtím, než byl uveden na trh, na trh dostal, a to v testovacích aplikacích, které následovaly hned po vývoji, aby se přímo v praxi vyzkoušela všechna funkčnost a odchytaly případné mouchy a nedostatky, které by mohly narušit rozšíření v prostředí tak náročném, jako je to průmyslové a logistické.

Ve svém názvu má MEXS uvedeny klíčové vlastnosti, které s sebou přináší.

  • MOBILITU  – 95% instalací MEXSů je umístěno na kolech, některé dokonce umožňují i zapřažení do vláčků
  • ROZŠIŘITELNOST – MEXS může být používán samostatně, či v celcích a dokonce umožňuje nejen rozšiřitelnost horizontální, ale i vertikální.
  • SKLADOVÁNÍ – MEXS je nová technologie regálového systému kombinujícího ty nejlepší vlastnosti ocelových materiálů a textilu.

Tím ovšem výčet nekončí. Porovnal-li bych například funkčnost MEXS k vertikálním zakladačům typu KARDEX, pak se podobnost nedá přehlédnout. Tato je však jen na jedné úrovni, zatímco všechny další jsou již unikátní, ale léty otestované části, které jen nikdy nebyly dány, až do zrodu MEXS, do jednoho celku.

Ani tyto vlastnosti by však nedělaly z MEX kandidáta hodného názvu INDUSTRY 5.0 TECHNOLOGY

Tu z něj totiž dělá vlastnost poslední a tou je možnost harmonické součinnosti s člověkem.

Ať již operátorem, či operátorkou, který  vkládá, či vyjímá výrobky, či s člověkem, který s MEXSem manipuluje, či s tím, kdo MEXSovi mění vnitřnosti dle toho, k čemu bude právě využíván.

K tomu pak se přidává ještě jedna vlastnost a tou je maximální efektivita a univerzálnost řešení.

MEXS je totiž možné využívat nejen pro využití v jednom závodě, ale i pro převoz mezi více závody, či výrobními podniky, v subdodavtelském řetězci a tak.

Nedlouho po první testovací aplikaci se ozvali první hráči mimo obor výroby a logistiky, konkrétně se jednalo o segment RETAIL a ZDRAVOTNICTVÍ, kde MEXS zaujal natolik, že vznikají nové modifikované verze určené pro tento segment.

Při nízké nákladové hladině není MEXS sice možné zařadit to projektů ZERO, či REVERSE ROI, ale věřím, že 30-60 není tak špatný výsledek

Obzvláště

Mluvím-li

O

.

.

.

.

.

.

Dnech

 

Budete-li se chtít dozvědět více víte, kde mne hledat, či kam mi psát či volat.

Přeji Vám efektivní předposlední den měsíce května a těším se na spolupráci s Vámi a implementaci technologie PRŮMYSLU 5.0 i do Vašeho závodu, skladu, obchodu, či nemocnice. Budete-li se chtít o technologii MEXS dozvědět více, zavolejte, nebo mi napište. Rád Vá sdělím další podrobnosti.

P.S. abych nezapomněl, tady je video pro všechny, kteří čtou mé příspěvky až do úplného konce

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář