Co vidíte za oknem?

Podíváte-li se nyní ven co vidíte? Vidíte domy, stromy, přírodu, moře, město, řeku, či jen zeď? Ať vidíte, co chcete, ať budete hledět, jak dlouho chcete, bude Váš pohled vždy o trochu jiný, respektive budou jiné detaily obrazu, na který se budete dívat, a to i v případě poslední zmiňované zdi.

Obraz, který vidím ze své pracovny já sám, můžete vidět na videu níže

A jak můžete vidět sami, není ani jedna minuta z natočených záběrů stejná a to i přesto, že se dívám na stále stejný most postavený lidmi pro lidi.

Dokážete spočítat kolik v oněch 30 minutách most lidí přešlo?

Poměrně nedávno opravený, nesoucí rozšířené chodníky, čtyřproudovou silnici, a ještě prostor pro dvě naproti sobě jedoucí tramvaje.

Podíváte-li se na záběry ještě jednou možná Vás překvapí ještě něco

Slunce

Slunce, které ráno před půl sedmou odemyká oblohu zlatým klíčem.

Vidíte ho také?

V tento okamžik jsem si na pozadí svého psaní pustil hudební doprovod z youtube kanálu SOUND OF MY SOUL a zjistil jsem, že namísto manuálního přehrávání, mohu nechat skladby z jednoho kanálu nechat plynout jednu za druhou, stejně jako plynou dny, stejně jako plynou auta po vozovce na mostě postavený lidmi pro lidi, kteří na něm nekráčí.

Stavitelé mnoha mostů často jimi spojují vzdušné zámky svých představ a nezatěžují se otázkou jejich potřebnosti. Je to jeden den, kdy jsem se mohl virtuálně účastnit konference věnované budoucnosti a dva dny kdy jsem nahlédl do další věnované cirkulární ekonomice a další a další a další.

I přes rozdílné obsazení měly všechny akce jedno společné – rozzářené tváře rozzářených lidí v dobrém oblečení, luxusních botách, s doplňky luxusu naslouchající dalším rozzářeným, kteří na to mají.

Mluví o době za dvacet, třicet let, kdy bude nutné začít něco dělat.

Na konference se nechodí přemýšlet, chodí se na ně tleskat.

Kritické názory je třeba zabalit do vtipu a nechat moderátora, aby dostal publikum do varu, hlavně že je všechno v pohodě, vždyť to říkají ti co stojí na podiu. Stačí, zaplatit. Cestu si vykoupit emisními povolenkami a jedem.

Ptal jsem se Vás, co vidíte za oknem.

Já za ním vidím plýtvání prostorem i časem

Jsou jiní, kteří vidí horu, třeba tu odpadovou jež svou výškou překoná Taj Mahal a bude ji konečně možné zapsat do dalšího vydání knihy rekordů. Knihu, kterou nikdo nečte, jen ji bere jako referenci, či inspiraci pro srovnání a pak ji uloží do knihovny, aby další rok vedle ní uložil další vydání.

Nevím, co vidíte za okny Vy, možná Čerta s Mikulášem a Anděla, je jen třeba aby byli genderově vyrovnaní a zároveň dodržovali předpisy GDPR a rasové rovnosti. Já vidím začátek léta. Včera pršelo, ale voda se hned odpařila. Na mostě jede nekonečný proud aut a cesta domů, bude dnes zase dlouhá.

Co já vídám za oknem není jen most a provoz na něm, ale i rozsvícenou lampu pod ním, jež nejraději svítí v průběhu dne, aby si pak odpočinula v noci a není zdaleka sama.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář