DEALERSTVÍ PŘES BILBOARD

Dnes jsem se při své E-MOTION projížďce městem Plzní narazil mimo jiné na bilboard, resp. reklamu nabízející výdělek od 35.000,-Kč a to vše za práci pro dobrou věc. Na obrázku stojí usmívající se žena v obchodě plném pravděpodobně zdravých věcí a pod ní stojí „Hledáme-tebe.cz“

Nic víc, nic míň, jak můžete vidět sami.

Nedalo mi to a reklamu jsem si vyfotil, abych se na stránky mohl podívat až budu u počítače a internetu. Když jsem pak procházel fotografie pořízené toto odpoledne, na fotografii jsem narazil a podíval jsem se na stránky.

Úvod hladí člověka po duši

A pak navíc zjistí, že může bojovat proti kouření, no není to super.

Než si uvědomí, že má napomáhat šíření ještě silnější návykové látky, která se navíc schovává pod pokličku ochrany zdraví.

Neznám samozřejmě politiku jiných států, ale řekl bych, že jsem právě objevil jedinou zemi na světě, kde je možné legálně hledat drogové dealery veřejně prezentovanými reklamami v ulicích.

Zajímalo mne proto, kdo za celým konceptem stojí a dozvěděl jsem se, že je to Agentura GATE, která je v ČR registrovaná od roku 2009 a ani za 8 let si nedokázala vyrobit internetové stránky. Tedy nedokázala to v ČR, na Slovensku je však má a tam se tváří úplně jinak než v ČR.

Zatímco v tuzemsku má zaregistrovány tři náplně práce a to

 1. výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
 2. přeprava, nákup, prodej zbraní a střeliva
 3. služby soukromých detektivů

Činnosti pod bodem 2 a 3 má již z rejstříku smazány a to k 24.května 2013, proč asi?

Slovenská stránka, kterou spojuje jméno jednatele, je však jiná, a je fascinující kolik referenčních klientů agentura v ČR, SK a Maďarsku má. Vypadá to, že ovládá celý trh a velké reklamní agentury jen paběrkují.

Co mi však schází je jméno klienta, pro kterého je určena kampaň, které je věnován dnešní blog. To jsem našel v dokumentu „Nakládání s osobními údajmi

V tomto dokumentu je uvedeno více firem a všem ti, co vyplní své soukromé údaje, dávají právo s nimi nakládat. Protože byste mohli některou přehlédnout, přikládám Vám přehled

 • Agentura GATE s.r.o
 • Philip Morris ČR a.s
 • ADECCO spol.s r.o.
 • cz s.r.o.
 • Adbros s.r.o
 • ONEsolution s.r.o

Právě druhá uvedená společnost, je s největší pravděpodobností zadavatelem této reklamy, ano přesně ta společnost, která v Kutné Hoře vyrábí stamiliony cigaret denně a o které jsem nejen opakovaně psal ve svých blogách, ale aktuálně jí zmínil i v jednom z posledních věnovaných právě legálním drogovým závislostem.

Komentáře
 • Kategorie
 • Můj blog

  Formulář