DEFECT MANAGER

Dne 28.07.2017 se objevila na stránkách internetu poptávka po kandidátovi na obsazení nové pozice, jejíž název jsem si vypůjčil do názvu dnešního příspěvku. Jestliže mým slovům nevěříte, doporučuji Vám navštívit LINK schovaný pod slovem „link“.

Kdyby náhodou inzerát zmizel, dovoluji si vložit jeho screenshot

Možná, že Vám nepřipadá na dané pozici nic zvláštního, mne však inzerát zaujal, a to ještě dříve. Než jsem si přečetl, v jakém oboru se má kandidát uplatnit, a jaká má být náplň jeho práce.

Za 25 let profesního života jsem se totiž s člověkem v této pozici nesetkal.

S kým jsem se však setkal mnohokrát byli pracovníci na pozici QC, nebo ENG, což neznamená nic jiného než kontrolor kvality v prvním případě a tzv. inženýring v tom druhém. Zatímco ti první jsou nasazování v případě, že je něco špatně, ti druzí by se měli starat, aby špatně nic nebylo. Je pak zajímavé, že obě pozice jsou v každém závodě zastoupeny současně. Není to divné? Je to jako kdyby se firmy se jistily zeměstnáním jedněch, proti tomu, že zaměstnali druhé.

V každém případě u mne název pozice evokoval zcela něco jiného než asi měl a přišly mi na mysl hned dvě činnosti

To první je manager, jenž má po sebou tzv. „KURVÍTKA“, neboli komponenty, procesy, systémy apod. které zajišťují, že přístroj nebude fungovat uživateli déle než po dobu záruční doby + nutný týden (aby si nestěžoval). Dobrý příkladem mohou být dva telefony SAMSUNG NOTE 2, které ač zakoupené na různých místech, v různém období, projevili se uživateli stejnou „neopravitelnou závadou na motherboardu“ jehož výměna by stála více než nový mobilní telefon. Zajímavé je, že se k mé výzvě zaslané prostřednictvím sítě LINKEDIN 165.000 lidí, kteří se na této sociální síti spojují se jménem tohoto výrobce, neozval jeden jediný hlas, který by se firmy zastal a utvrdil mne, že se mýlím.

Tou druhou je manager, který vyrobené výrobky záměrně poškozuje.

Proč? To přenechám Vaší fantazii,

Nebo raději ne a prozradím Vám to.

Dělá to proto, aby lidé měli zpátky práci, kterou jim odebrali hodní roboti, jimž všichni tleskali, rukama kterýma přijímali GARANTOVANÝ PŘÍJEM, jenž jim přinesli politici pro jejich vlastní dobro.

Je zajímavé, že až naposledy mne napadlo, že tento člověk, že se jedná o pozici, v níž bude manager proti defektům bojovat, či jak je uvedeno v inzerátu „Odbavovat defekty z projektu za vybrané systémy a oblasti“.

Když dočtete inzerát až do konce, pak se dozvíte ještě dvě zajímavé informace

  • PLAT                                                                120 – 140.000,-Kč/měsíčně
  • TYP PRACOVNÍHO POMĚRU                  Práce na plný úvazek
  • TYP SMLUVNÍHO VZTAHU                     Práce na živnostenský list/IČO

V pohledu komplexním tak zjistíte, že inzerát je vlastně jedna velká lež.

Nenabízí zaměstnání, nenabízí plat, nenabízí jistotu.

Nabízí totiž smluvní subdodavatelský vztah mezi odběratelem a dodavatelem, dodavatelskou nejistotu, ale jednu jistotu kandidát mít může. Za každý defekt bude odpovědný právě kandidát a jeho „plat“ bude zcela jistě ponížen.

Po napsání a uzavření tohoto příspěvku jsem dostal zprávu, kterou bych s Vámi rád sdílel. Dne 4.8.2017 jsem se dozvěděl o své nominaci na titul ZAKLADATEL ROKU (FOUNDER OF THE YEAR) vyhlašovaný v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS. Bude mi ctí, dostanu-li i Váš hlas. Na tomto linku stačí zvolit zemi (country) Czech Republic a kategorii (category) FOUNDER OF THE YEAR a stisknout tlačítko VOTE. Děkuji, že pomáháte i Vy budovat svět bez odpadu a plýtvání.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář