Den, kdy PRŮMYSL 5.0 překonal 4.0

Když jsem se 25.10.2017 podíval na výsledky hledání vyhledávačem google, nevěřil jsem vlastním očím. Musel jsem do mobilu zadat dotazy znovu, abych se přesvědčil, že jsem neudělal chybu. A neudělal, o čemž mne stále přesvědčují i snímky obrazovky, které jsem umístil do jednoho obrázku níže.

11.000.000

To je rozdíl v počtu vyhledaných výsledků ve prospěch INDUSTRY 5.0 oproti INDUSTRY 4.0.

Možná, že Vám to připadne nedůležité.

Možná bezpředmětné.

Možná i nevypovídající.

To je možné. Pro mne však je to známka toho, že svou práci dělám dobře. A jak to vím?

Snadno.

30.11.2015 a kdykoli předtím, byl po zadání pojmu INDUSTRY 5.0 výsledek malinko odlišný, vyhledávač GOOGLE totiž našel „0“, chcete-li slovy NULA výsledků. I proto vznikl můj první článek na toto téma publikovaný v profesní síti LINKEDIN a nesoucí název „PRŮMYSL 5.0 – z virtuálního do fyzického“, článek, který se stal nejen základní myšlenkou pro mne samotného, ale i pro celé nové odvětví, či spíše nový evoluční krok, jehož cílem není býti nástupcem PRŮMYSL 4.0, protože ten žádného nástupce mít nebude, ale jeho náhradou, která namísto slepé větve vývoje, definuje nový výrůstek z něhož bude vznikat život, ne smrt.

Ačkoli vypadá zcela nenápadně, jedná se o jeden z nejčastěji kopírovaných článků, z něhož si samozřejmě bez jakéhokoli svolení berou majitelé nadnárodních korporací slova, i myšlenky, aby je pak prodávali ve svých zprávách jako své vlastní, často však pokroucené dle toho, co se jim zrovna hodí do krámu.

U průmyslu 5.0 to bylo shodné jako u systémové prevence vzniku odpadu, ani zde totiž před začátkem mého vlastního podnikání a cesty na kterou jsem se vydal, nevyhledával vyhledávač google nic, či jen počty odkazů, které bylo možné shlédnout na jedné, či dvou stránkách výsledků. Většinou však odkazovaly obě stránky na témata, která zcela nesouvisela se zadaným dotazem.

Jak říkám studentům při svých přednáškách a pracovníkům v závodech při workshopech  efektivitě, prevenci odpadu, či logistickým inovacím, neexistence tématu, řešení, či cesty neznamená pro mne konec, ale začátek cesty mé vlastní.

Když jsem na konci roku 2014 poprvé vstoupil na elektrickou jednokolku měl jsem pocit, že změní můj život. Mnozí říkali, blbost, úlet, hračka. Po třech letech mne začalo nejen kopírovat mnoho hráčů, kteří jen nasedají do vlaku, který jsem nejen roztlačil, ale i postavil vlastníma rukama a užívají si jízdu, často však s prošlým lístkem krytým nekvalitním výrobkem, jenž svou bezpečností připomíná rezatý hřebík či rozbitou láhev v rukách dítěte.

V každém případě jsem rád, že se s Vámi pomu podělit o radost, kterou mi ona změna poměru přinesla, a to nejenom proto, že vím, že sdílená radost je dvojnásobná, ale i proto, že cítím, stejně jako u mé jednokolky, že svět a průmysl v něm již nikdy nebude stejný jako předtím a to mne těší.

Pro ty, kdo stále neví, co si pod pojmem INDUSTRY 5.0 představit doporučuji navštívit definici, která se nachází nikoli na síti encyklopedie wikipedia, která ji opakovaně odmítla zveřejnit, ale na stránkách, kde byl publikován i celosvětově první článek s tímto tématem a nese jak jinak, než jméno INDUSTRY 5.0 definition.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář