Děti Googlu

Ačkoliv vím, že Guinessova Kniha rekordů říká něco jiného, myslím, že nejvíce dětí na světě má GOOGLE. Nevím, zda-li je otcem, či matkou, faktem je, že vybudoval jako rodič plnou závislost svých dětí a to bez ohledu na jejich věk, či postavení.

Závislost na rodičích, či spíše častěji reflektovaná závislost na jednom z rodičů, nabývá čím dál větších rozměrů, stává se z ní standard, a zatímco o některých hovoříme, že žijí v MAMA či PAPA HOTELECH, jiní na vystěhování potřebují soudní příkaz.

Je zajímavé srovnat tento stav s tzv. nucenou závislostí, kterou známe nejen z historie, ale v některých regionech i ze současnosti. Děti se vdávají a žení z přání rodičů a ti často dobře zkalkulují, co pro dítě bude nejlepší.

Stejně postupuje GOOGLE

Kalkuluje, co je pro daného uživatele, v danou dobu, nejlepší.

Je jedno potřebuje-li si odpočinout, či naopak zatrénovat, zda-li potřebuje nakoupit, či věc vyhodit, zda-li potřebuje Burberry či Blackberry.

GOOGLE totiž ví naprosto vše.

Je to přítel na telefonu.

Je to rodič na dlani

Je to jistota.

Než vypne proud, či dojde baterie, nebo data.

Pak nastává chaos.

Komunikace na ulicích již dávno přestala existovat, minimálně ta tváří v tvář, kdy lidé otevírají ústa a z nich vycházejí slova. Kde slovo „prosím“ se už dávno ztratilo ze slovníku, protože závislé rodiče závislých dětí, není třeba prosit, stačí jen nařizovat a oni poslušně činí, co je jim řečeno.

Není čas jít na záchod.

Není čas jít.

Je třeba běžet.

Běžet tam, kde je nejsilnější signál.

Tam zase bude.

Matka Google i Otec Google s radostí hledí na svá dítka, která šeptají jim do mikrofonů sladké otázky znamenající potřebu, dalo by se říci lásku.

Rodiče Rádce, které není třeba nosit na srdci, stačí v kapse u kalhot a v druhé nabíječku pro stav nouze.

Na věku nezáleží, závislost je tak krásná, není třeba chodit do kostela, stačí se zeptat GOOGLE a on odpoví „BUDE LÍP“ a přidá životy celebrit na druhém konci světa, s nimiž trpíme, odře-li se jim lak na nehtu, zatímco souseda, co spadnul ze schodů překročíme, stejně nevíme, jak se jmenuje, dědek.

Není na google, tak si za to může sám.

Děti googlu jsou nenáročné. K životu jim stačí elektřina a data, optimálně ve formě wifi.

Jsou jich stovky milionů

S plnou závislostí

Která propukne

Když

Vypne proud.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář