Devadesát Pět

Při pohledu na tato slova, či toto slovo, či tuto číslovku (záleží na úhlu pohledu a porozumění), každého napadne něco jiného. Zadáte-li jej do vyhledávače google nabídne se Vám v prvních pěti odkazech podivná směska a v ní, kromě jiného, i odkaz na encyklopedii wikipedia, která praví:

Devadesát pět je přirozené číslo. Následuje po číslu devadesát čtyři a předchází číslu devadesát šestŘadová číslovka je devadesátý pátý nebo pětadevadesátý. Římskými číslicemi se zapisuje XCV.

Ovšem dále se dovíte i to, že v matematice

Devadesát pět je

A v chemii

Pro někoho znamená 95 hodně rohlíků, a tedy dnů bez hladu, pro jiného částka spropitného při nákupu krabičky doutníčků.

Google indikuje i počet let od založení ústavů, či počet mrtvých při železničním neštěstí ve Studénce. Až na třetí stránce jsem objevil první příspěvek, týkající se dožitého věku člověka, či lidí, či chcete-li občanů. Text příspěvku je pod obrázkem níže.

Ano nespletli jste se, obrázek sám je totiž příspěvkem. Tolik času totiž zprávě o takto vysokém dožitém věku věnovali lidé zaměstnávají těmi, kdo si chtěli udělat levnou reklamu.

Nevím, kolik znáte osobně lidí, kteří se dožili věku 95 let. Já mnoho ne, mám však tu čest a radost Vám sdělit, že jsem měl možnost oslavit toto výročí s člověkem, který je mi z nejbližších, s velkým moudrým mužem a učitelem, který kromě toho je i mým vlastním dědečkem.

Ano, je to skutečně tak.

Mému dědečkovi bylo právě 95 let a já bych mu rád i touto cestou poděkoval.

Poděkoval nejen za sebe, že přivedl mne do svatyně knih a psaní, ale i za tisíce jiných, které za dlouhá léta vykonávání učitelské činnosti, snažil se vést k lásce ke vzdělání, lásce k jazykům a člověku.

Myslím, že nebýt dědečka, nevznikl by ani tento blog, ani člověk, který se nebojí mluvit. Člověk, který vždy hledá vhodná slova a klade smysluplné otázky umožňující eliminovat nekonečnost zvanou PĚTKRÁT PROČ, která se tak dobře vyjímá nejen v učebnicích logistiky, ale i psychologie.

Chtěl bych proto ještě jednou říci DĚKUJI TI DĚDEČKU

A to i přesto, že vím, že i kdybych opakoval tato slova stále dokola, nevyjádří to, za co jsem vděčný.

Už se těším na další čas, který budeme moci strávit spolu při Procházkách, Povídání a Projížďkách na našich elektrických ořích, protože Pětadevadesát není nic než číslo a ty jsi toho nejlepším příkladem.

Škoda, že nemohu nabídnout stejnou formu oslavy takto douhého života, jako to dělají na Barbadosu. Myslím, že by to bylo hodnotnější, než prázdné sliby, plných politiků v tuzemsku.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář