Dnes je minulost

Tento příspěvek píši 5.7.2017 a vím, že v okamžiku, kdy jej budete číst bude tento den již minulostí. Pro mnohé příjemně stráveným státním svátkem, bez nutnosti strávit čas v práci, která je tak nebaví. Pro jiné dalším pracovním dnem v práci, která je baví.

Pro mne tím druhým, s tím rozdílem, že místo v 7:00 jsem přijel na pracoviště až v 7:15.

A hned jsem začal s dalším přestavováním své kanceláře. Nemám na něj totiž moc času, mám 3 zaměstnání a kancelář, která byla a je mým útočištěm a zdrojem inspirace využívám v posledních měsících zřídka kdy, což je mí líto.

Když už jsem byl o toho, umístil jsem si konečně na dveře nalepovací tabuli, na kterou se dá psát křídou a hned na ni napsal první sova, která mne při této práci napadla.

Za hodinu, či za dvě ke mně přijede mladý pár, který se dočetl o mé práci a rád by svou malou kavárnu vybavil ve stejném, udržitelném stylu. Stoly a židličky z cívek, úložné prostory z kartonových sudů a co nejvíce věcí pocházejících z projektů které systémově brání vzniku odpadu. Sami totiž chtějí ve stejném duchu provozovat i svou kavárnu.

Při přípravě jednotlivých věcí mne v krytu (tam skladuji) uhodil do očí obal na velkou desinfekční nádobu, ze které jsme pro klienta vytvářeli originální osvětlení ve spojení se stojanem na infuze. Obé bylo určeno na vyhození při rušení skladu Civilní Obrany, a nám se podařilo položky odkoupit a dát jim nový, míruplný život a snad i proto nese lampa jméno PEACE.

To však odbíhám. Obal, stejně jako zmiňovaná nádoba, má totiž kulatý tvar, stejně jako cívky, pro které se moji návštěvníci rozhodli. Pokusil jsem se tedy využít této shody a obé jsem propojil.

Výsledek je kouzelný.

Najednou mám sedátko, jež svůj průmyslový vzhled zakrylo vojenským a bez jakýchkoli úprav může být na místě použito. Velikost obalu dokonce umožńuje, po zapojení dalších prvků, aby došlo k vytvoření opěrky, díky které může získat další rozměr.

Je příjemné sledovat, jak Vám pod rukama vzniká nový život

A i když zítra, bude dnešek minulostí, je třeba nezapomínat, že pro včerejšek je budoucností a budeme-li s touto myšlenkou vykonávat svou práci a žít své životy, budou smysluplné a my, namísto globální skládky, zanecháme pro další generace svět, na němž budou moci žít bez obavy z toho, že voda v řece jim rozežere kůži, v moři se zamotají do plastových kontinentů, či že čistý vzduch, bude jen na objednávku.

Když jsme u toho, tak mi to nedá, abych se nezeptal, zda-li někdo z Vás čtenářů, či Vašich známých, nemá zájem odkoupit a odvézt 150.000 cbm čisté zeminy z oblasti Kladna.

V té samé lokalitě se pak nachází 80.000 m2 pozemek, který v bezprostřední blízkosti průmyslové zóny, může být rozdělen na několik menších sloužících dobře nejen jako podpora aktivit rostoucí průmyslové zóny, ale i například pro výstavbu domů, hřišť, či míst, kam lidé budou chodit relaxovat po náročném dni plném práce, která často ubíjí o to více, čím méně smyslu v ní lze naleznout.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář