Dobrou apetit, Last Euch Chutnat

Vítězství je naše prohlásila dlouholetá EUROKOMISAŘKA JOUROVÁ poté, co Evropská Komise odsouhlasila, že dvojí kvalita potravin je v pohodě a na Bruselské stoly nedosáhne. Největší potlesk sklidila právě Jourová, která splnila svůj cíl, uzákonila systémovou chybu.

Abych však nemluvil za ni samotnou, nechám promluvit její tiskovou zprávu:

„Již nebude možné uvádět na trh různé výrobky a prezentovat je bez vysvětlující informace jako identické, pokud mají podstatně odlišné složení nebo vlastnosti,“ stojí v tiskové zprávě ze sekretariátu eurokomisařky Věry Jourové. 

Jsem velmi ráda, že dny dvojího standardu na našem jednotném trhu jsou sečteny. Poprvé v historii stanovujeme jasná a vymahatelná pravidla proti dvojí kvalitě. Je to velký úspěch pro politiky z České republiky a sousedních zemí – ukázali jsme, že můžeme ovlivnit agendu EU a stanovit pravidla, která zakazují koncept spotřebitele druhé kategorie. Po transpozici nových pravidel pak budou moci úřady využít nové nástroje, které tyto nekalé praktiky vytlačí z evropského trhu a umožní potrestat podvodníky,“ napsala Jourová.

Myslím, že dobře tuto zprávu okomentoval jeden z diskutujících pod článkem soudruha skoro prezidenta.

„Shit zůstane Shitem, jen mu nesmíme už říkat HOV NO“

Paní eurokomisařka Jourová postavila na boji proti dvojí kvalitě potravin svou volební kampaň. Jen málokdo však chápal, že proti znamená vlastně PRO a NE, znamená ANO.

Dalo se to sice tušit z politické příslušností paní europoslankyně, ale její nadšení pro věc bylo skoro stejně velké jako nadšení pana předsedy partaje, jenž s otevřenou náručí vítal kontrolory Čapího Hnízda a připravil pro ně již před lety nejen občerstvení, ale i všechny dokumenty, které prokázaly legálnost stavby a všech prostředků, které do ní byly vloženy.

Stejně jako mnozí europoslanci, má splněno.

A je třeba si to uvědomit, protože další volby se už blíží a paní europoslankyně musí nějak uživit svou rodinu z platu úředníka.

Klotové rukávy vyměnila za píchačky a píchá a píchá, aby ukázala, jak důležitý je splněný cíl.

Má to jen malý háček.

Splnila to, co měla, ne to, co slíbila.

Dvojí kvalita potravin se totiž stala legální.

I nadále tak mohou kromě jiného firmy soudruha skoro prezidenta vyrábět konzervy s více masa pro své německé klienty a zbytky, které odmítá žrát i prezidentský posluha servíruje svému národu pod vyšší cenou podpořenou slovem VÝBĚROVÝ.

Jsme Výběrovým národem, Výběrovým lidem, Výběrovým voličem.

Mně však připadá, jako by se spíše hodilo slovo Výběhový. Takový jenž si rád vyběhne pro koblihu, hlavně je-li nad ní velký nápis VE SLEVĚ, aby pak nadával na málo marmelády, a připravil se do bloků na další start závodu o největší SLEVU.

Je to podobné jako u rychlo-pokladen zavedených v KAUFLANDU, tam totiž rychle zjistíte, že nefungují a když náhodou nějakou položku přečtou, musíte si počkat v dalším kroku na příchod dozoru, který i po šestém zdůraznění, že máte šest kusů výrobku markuje sedm.

Tak dobré sny paní Jourová, věřím že jsou také výběrové.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář