Druhé kolo

Na prvním kole voleb mne překvapilo několik věcí a tou první z nich byla skutečnost, jak rychle došlo ke spočítání takového množství hlasů. Z procesního a logistického hlediska, to totiž není vůbec jednoduché. Každý z nás totiž musel dát svůj hlas do obálky a tu zavřít.

Proto, abyste se dozvěděli, co je uvnitř je třeba obálku otevřít, hlasovací lístek vyjmout, podívat se na kandidáta a lístek pak uložit na příslušnou hromádku. Hromádku pak musí někdo přepočítat, či se snad využívají automaty podobné těm na počítání peněz?

Nevím.

Zůstává mi proto záhadou, jak za pouhé 2 hodiny může být vše zvládnuto.

Či snad zvládnuto být nemusí?

ANO, nemusí?

Výsledky jsou totiž předem dány ve scénáři velké hry zvané politika.

Krátce po uzavření voleb se na sociální síti INSTAGRAM objevil následující příspěvek

TAK ZVOLÍME VE DRUHÉM KOLE NEMOCNÉHO BABIŠOVA MUŽE CO DO TŘÍ LET ODEJDE, ČI ZDRAVÉHO BABIŠOVA MUŽE, CO SE UDRŽÍ V POZICI 10 LET?

Nedokáži to tak přesně citovat, ale vím, že od původního znění nejsem příliš daleko

V každém případě na mne tato věta zapůsobila

Její autor totiž poměrně lehce dokázal definovat pocit, který mám i já sám.

Není pro mne otázkou, zda-li půjdu volit, či nikoliv, či zda by měl jít volit i každý, kdo má ze zákona možnost tak učinit, aby se oněch 60% zvedlo na úroveň hodnou občanů demokratické země, země jejíž občané si váží možnosti volby.

Otázkou pro mne je, jak přerušit vztahové vazby, které na oba prezidentské kandidáty, a hlavně na kandidáta nového, vybraného v prvním kole voleb, mají lidé, kteří politiky řídí, jedním z nich je pan premiér, který ač usvědčen ze zneužití evropských fondů, dále se beztrestně pohybuje po české republice a rozdává moudra a dále válcuje úřady, včetně těch antimonopolních, dalším růstem svých firem, které již dávno obsadily nadpoloviční část trhu a mohou tak stanovovat vlastní pravidla.

Přiznám se, že na tuto otázku nedokáži odpovědět a mám obavu, že ani soupeř současného státu.

Je totiž možné, že si vazby neuvědomuje.

Stav totiž může být podobný profesní slepotě, se kterou se setkávám nejen v závodech svých klientů.

Ani oni totiž nevidí, že existuje možnost změny a to přesto, že se svou práci snaží vykonávat co nejlépe.

Prostě a jednoduše je ubije prostředí, jenž je neměnné a uspí smysly.

Je to podobné, jako představa, kterou si většina lidí udělá, řeknete-li „HORSKÉ KOLO“

Za tímto názvem vidím masivní rám, masivní kola a terén, po kterém se budu prohánět. Co byste však řekli na to, kdyby horské kolo bylo skládačkou a jeho kola ozdobou každého výletu.

Právě to se totiž s novými materiály a postupy může stát. Nevěříte? Tak se podívejte.

Ovšem před tím, než dnešní příspěvek dokončím, chtěl jsem Vám připomenout, že druhá volba, není. Osobu, kterou zvolíme za prezidenta, totiž není tak jednoduché „odvolit“ a přejít na jinou volbu, samozřejmě nezemře-li, či mu znemožní výkon moci například nemoc, a to ho pak často nahrazují nejbližší, mezi které patří ti, kteří se ho snažili u moci udržet právě proto, aby se stali jeho následovnictvím, beztrestnými.

 

 

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář