Důchodci a Brigádníci

K napsání tohoto příspěvku mne motivoval nejen vývoj na české „důchodové“ a „politické scéně“ ale i příběh jednoho z účastníků mého workshopu, který si na téma práce je smyslem života člověka, povzdechl, „to by měla slyšet maminka“.

Nemládneme. Nikdo. I když se to snažíme mnozí předstírat.

Inspirací mi byly i čtyři články na internetu

Všechny čtyři články se týkají České republiky, byly napsány českými občany a týkají se důchodů.

Všechny ukazují realitu, nad kterou mnoho čtenářů mávne rukou a zapomene, protože na internetu je přeci tolik zajímavějších zpráv a celebrit a novinek a toooolik krásy.

Článek píši 27.října, kdy venkovní teploměr atakuje dvacítku, zatímco včera ji překonal.

Jmenuji se Michael Rada a udržitelností se aktivně zabývám již šestým rokem. O udržitelném světě nevyprávím pohádky, jaké jsou ke slyšení v Poslanecké Sněmovně, ani brigádně nevykonávám práci na plný úvazek, já udržitelnou budoucnost buduji svýma rukama každý den, sedm dní v týdnu.

Bez ohledu na to, co je nazýváno udržitelným, je třeba pro dosažení udržitelnosti přestat plýtvat a důchody nejsou výjimkou.

Celý pracovní život, odevzdáváme státu část své výplaty ve formě odvodů do OSSZ.

Výše částky byla a je stále vypočítávána úředníky a odsouhlasována politiky.

Ve většině případů by součet všech odevzdaných „dobrovolných“ příspěvků stačil několikrát na důstojný život poté, kdy dosáhneme státem stanovené hranice odchodu na sociální skládku, pardon do důchodu.

Proč na skládku?

Tam přeci ze zákona ukládáme to, čeho se chceme zbavit. Pokud si dobře vzpomínám nikde nestojí, že to nejsou lidé?

Ve všech projektech systémové prevence vzniku odpadu používáme metodologii 6R, abychom co nejrychleji a nejefektivněji nejen objevili příčinu plýtvání, ale i tuto napravili a následně implementovali změnu do procesu jednou navždy.

V případě důchodů jsem postupoval stejně a proti obsahu prvního článku, se musím důrazně vyhradit, protože je lživý.

Udržitelnost důchodů se nezjistí dalším posouváním nuceného věku odchodu do důchodu směrem nahoru. Objem prostředků, které jsou totiž vybírány, je dostatečný již dnes. Důvodem, proč začala DŮCHODOVÁ KRIZE, jak rádi stav nazývají nejbohatší z důchodců sedících v politických křeslech, je jejich osobní nenasycenost.

Vláda a politici, kteří ji spolu s úředníky nejsou oněmi správnými hospodáři, ačkoli všichni slíbili, že jimi budou. Jsou ve skutečnosti opakem tohoto stavu, nadlidmi, kteří z výšky svých křesel a plných peněženek hovoří o tom, že nikdy nebylo líp.

Za stav mohou brigádníci, kteří z politických postů udělali si výnosný melouch, kde stačí jen sem, tam ukázat tvář, či dát rozhovor a plný plat je zajištěn.

Za stav mohou šmejdi varující před šmejdy v krásných prostorách, které proměnili v doupě hlouposti, hrubosti, arogance a lži.

Zatímco krádež stala se součástí koloritu bílého dne, dostalo se těm, kdo to platí, možnosti umírat hladem v zapomnění.

Lidé, živí lidé, byli nahrazeni avatary v displejích

Starosti o přežití, hledáním nejsilnější wifi

A smrt zábavou velkofilmů a seriálů stahovaných z pramene radosti

Tak na co čekat? Hurá do víru zábavy!

Na smrt

A ta, na rozdíl od těch Hirošimských, stíny maže bez ohledu na velikost peněženky a konta

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář