Exponenciální Šroťák

Ve městě, v němž žiji a kde vznikaly základy a pravidla systémové prevence vzniku odpadu a plýtvání INDUSTRIAL UPCYCLING a následně byly položeny základy INDUSTRY 5.0 byla otevřena před nějakou dobou s velkou slávou pobočka společnosti RECYKLÁČ s.r.o.

Jak vidíte z názvu, je to společnost lidová, jadrná, jež už ve svém názvu říká, že dělá dobro.

Tato společnost, stejně jako mnoho dalších v oboru odpadového hospodářství je však ještě něco. Je kouzelná.

Její kouzlo je vidět při prvním pohledu na její stránky www.recyklac.cz, resp. při pohledu druhém ukázaném po posunutí stránky o jeden odstavec níže, tak jak ukazuje snímek obrazovky.

Vidíte to kouzlo?

Nevidíte?

Tak to já Vám ještě pomohu a předložím Vám čtyři nápovědy.

Co, že jsem Vám moc nepomohl? No tak to zkusíme jinak, co třeba takto

Je to tak lepší?

Věřím, že ano, protože jak píše tuzemský zisk bude ještě lépe, resp. přeloženo do reality, budou se mít odpadové společnosti ještě lépe, dostanou totiž další dotace, další peníze, co na tom, že už za svou práci, kterou je starat se o to, aby bylo vždy dost odpadu, resp. aby bylo odpadu ještě víc, dobře zaplaceno.

Máte-li však chuť křičet a hrozit, jaký je to v Čechách bordel a nepořádek, zadržím Vás. Nedělejte to. Resp. dělejte to, ale nejen na svém prahu, ale globálně. Ono totiž do stejného procesu, díky odpadu v zákonech spadá globálně kde co, třeba i jednu z největších letadlových lodí světa a USA – USS Tripoli.

Jedná se o 13.000 tun materiálu

Co na tom, že je plavidlo i nadále funkční. Co na tom, že by mohlo sloužit například jako střecha nad hlavou více než 10.000 lidí bez domova. Co na tom, že i bez „sešrotování“ by mohlo z dílů vzniknout mnoho výrobků.

Použitá Letadlová loď, stejně jako Použitý Stavební materiál se musí nejprve stát odpadem, který mají právo zpracovávat jen ti, kdo mají příslušné razítko. Kdyby totiž došlo k přerušení procesu vzniku odpadu, tedy kdyby nebyl materiál, či výrobek umístěn na místo určené k ukládání odpadu (či ho za odpad pro zjednodušení rovnou neurčil zákon), nebyl by ODPADOVÝ PRŮMYSL pátým nejprofitabilnějším průmyslem světa s oficiálním obratem 25.000.000.000.000 USD a neoficiálním dosahujícím pětinásobku této částky.

A kdyby k tomuto došlo, nemuseli bychom mít oprávněnou obavu, že zítra namísto na louku, vykročíme se svými dětmi, vnuky a pravnuky na skládku odpadu, kterou z MODRÉ SKLENĚNKY udělal ODPADOVÝ HOSPODÁŘ.

P.S. Uvedená letadlová loď je mladší než mnoho rodičů generace Husákových dětí. Na vodu byla spuštěna v roce 1964 a je tedy jen o sedm let starší než já sám.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář