Hlavně Neměnit

Včera jsem si dovolil ve svém blogu poděkovat těm, kteří skutečně mění svět a kteří mé montérky nepovažují za stigma méněcennosti, ale za nástroj, kterým dosahuji svých cílů, stejně jako mé ruce jejichž dlaně již nejsou tak hladké, jako když jsem seděl na manažerském postu.

Budu psát o těch, kteří pod lesklou přikrývkou krásných slov, nabízejí luxus zítřka, aby ve stínu ničili dnešek.

Jsou to všechny ODPADOVÉ SPOLEČNOSTI a o těch jsem psal již tolikrát, že věřím, že si to všichni čtenáři mých blogů uvědomují, proto je dnes vynechám a budu se věnovat těm o kterých bude ještě slyšet.

Alliance to End Plastic Waste (Aliance pro ukončení plastového odpadu)

Tato aliance vznikla pod záštitou neziskové organizace a její členové se zavázali investovat v následujících letech jednu miliardu dolarů na projekty, které mají pomoci bojovat skoncovat s platovým odpadem.

Není to super?

Nechce se Vám tleskat a otevírat peněženku, abyste i Vy přispěli k potlačení největší hrozby dnešní doby?

Udělejte tak, zakládající členové Vám jistě poděkují a další nezisková organizace získá důvod své existence trvalé ziskovosti

Pojďme se tedy podívat, kdo jsou oni dobrodárci

BASF, Berry Global, Braskem, Chevron Phillips Chemical Company LLC, Clariant, Covestro, Dow Chemical, DSM, ExxonMobil, Formosa Plastics Corporation, Henkel, LyondellBasell, Mitsubishi Chemical Holdings, Mitsui Chemicals, NOVA Chemicals, OxyChem, PolyOne, Procter & Gamble, Reliance Industries, SABIC, Sasol, SUEZ, Shell, SCG Chemicals, Sumitomo Chemical, Total, Veolia, and Versalis.

Rád bych doporučil se podívat, co tyto firmy živí a pak pochopíte, proč jsem je uvedl na prvním místě dnešního blogu. Všechny do jedné živí výroba a distribuce plastu, či materiálů sloužících k jeho výrobě.

Společnost CARBON ENGINEERING.

Tato společnost obdržela 68.000.000 USD na výstavbu továrny, která bude ze zemské atmosféry odsávat uhlík a přeměňovat ho na palivo. Není proto s podivem, že světový miliardáři, včetně Billa Gatese, Petera Thomsona, či Murray Edwardse, Jacka Maa, Jeff Bezose, Michaela Bloomberga, Richarda Bransona a Alwaleeda bin Talala a vedení společností jako jsou BHP Group Plc, Chevron Corp., Occidental Petroleum Corp., se rozhodli projekt podpořit. Umožní jim totiž zachovat stávající stav a odepisovat si emisní povolenky v podobě akcií továrny, která nasává zlo a vypouští dobro.

Jedna taková tu již byla, vzpomínám-li si dobře, minimálně ve filmovém zpracování a ředitele továrny hrál Louis de Funés.

No uznejte není to krásné?

Neotevírá se Vám také peněženka, abyste přispěli na krásnou budoucnost bez CO2 v ovzduší?

To je dobře, jen bych Vás rád, předtím než tak učiníte požádal, aby jste se, až půjdete kolem nějakého stromu zastavili, dotkli se jeho kůry a zaptali se ho, co že to dýchá?

A nebudete-li už žádný strom, či les ve svém okolí schopni najít, zeptejte se svých dětí nebo internetu, jsem si jist, že informaci najdete.

Přeji Vám krásný den plný správných rozhodnutí a prohlédnutých lží.

P.S. V den, kdy provádím revizi článků připravených na další týden se objevily dva, které výše popsané do puntíku dokazuji. První je o developerovi, který s podporou státu, politiků i tuzemských bank přeměnil nejvíce české půdy na betonové plochy skladů a hal, v Druhém nás pak nezisková organizace přesvědčuje o tom, že v se u nás staví nejekologičtěji ze všech ve východoevropském regionu.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář