Jak oslavit padesátku

Je mnoho cest, jak oslavit padesátku. Mnoho čtenářů ji již oslavilo. Mne to ještě čeká. Každý si však jistě dokáže představit, že padesátku zdaleka nemusí slavit jen lidé, slaví se totiž i u zvířat, firem, států, ale i například funkcí, i když tam, je to snad s výjimkou Britské monarchie, velká vzácnost.

Já bych dnes rád napsal o padesátce, kterou oslavil jeden z mých klientů, resp. společnost, jíž je součástí. Nechci a nebudu o tom psát proto, že mi zaplatil za reklamu, ani proto, že bych se chtěl vetřít do jeho přízně, ale proto, že se ve stejné firmě, resp. mezi lidmi, kteří ji tvoří, cítím jako by se měl člověk cítit doma, tedy příjemně, v klidu a v pohodě.

Oslavencem byla společnost ACCOR HOTELS, jedna z největších hotelových sítí světa.

Zajímavé totiž není ani tak výročí samotné, ale to, kde cesta dvou zakladatelů začala.

Začala totiž u snu a z něho vyplývajícího cíle.

Snem bylo změnit tehdejší tvář Hotelového podnikání a cílem postavit 40 hotelů za 40 let.

Nevím, kdo z Vás měl někdy možnost pobývat v některém z hotelů této sítě, a to ať již jako host hotelu, návštěvník restaurace, či „jen“ účastník na akci, která prostory hotelu využívala například na konferenci, či workshop.

Já si odzkoušel vše výše zmíněné, a to nejen v jednom, ale více hotelech a všude jsem se setkal s onou domácí atmosférou.

Na oslavu padesátin, jsem byl pozván do hotelu IBIS Plzeň, a to v neděli 19.11.2017 od 11.19 hodin.

Přijel jsem a na místě byl nejen pan ředitel Marek Audes, ale celý jeho tým mně tak známých tváří. Přiznám se, že mne dojalo, když jsem slyšel slova o tom, že „jim scházím“, bylo to příjemné, ale objem projektů mi zatím neumožňuje, tuto situaci změnit.

Kromě týmu však uvnitř byla skupina lidí, kteří se nepředháněli, kdo má před hotelem zaparkovaný větší, silnější, či dražší vůz, ale LIDÍ, pro které druzí, často znamená více než JÁ a slovo DÁT je ve slovníku mnohem blíže než slovo BRÁT, či DOSTÁVAT.

Lidé, kteří pracují se a pro seniory, děti, postižené, lidé, kteří svou energií roztančí i beznohé, zkrátka a dobře skupina lidí, kterým se dá říkat hrdinové. Aura byla neuvěřitelná a když si představíte, že ji hudbou doplnili hudebníci plzeňského Církevního Gymnázia, kteří hráli na hudební nástroj vyrobený vlastníma rukama z věcí, které standardně končí po spotřebě odpadu jinde než zpět na stolech hotelové restaurace.

Kdysi mi jeden z mých nadřízených řekl, že je dobré znát svého kuchaře jménem. V hotelu ibis Plzeň, pana Valdmana znám a proto vím, že to, co na hosty včetně mne čekalo, se bude na jazyku rozplývat, tak jako ostatní dobroty, kterými se svým týmem připravuje.

Padesáté výročí existence se zdaleka neslavilo jen v plzeňském hotelu IBIS, ale všude po světě. Zmiňoval jsem cíl obou zakladatelů, vlastnit po 40 letech 40 hotelů, a mohu říci, že se rozrostl o něco více. Dnes totiž ACCOR HOTELS znamená více než 5.000 hotelů, které pokrývají svět a pomáhají sen který již dávno není snem jen dvou lidí, šířit po planetě připomínající kdysi MODROU SKLENĚNKU.

Potěšilo mne zároveň, že v rámci této slavnostní události, došlo i k možnosti sdílet s účastníky E-MOTION a nejlepší bylo nejen to, že si informace vyslechli, ale téměř všichni našli v sobě dostatek odvahy vyzkoušet si co to znamená, mít o kolečko navíc.

foto credit Ing. Pavel Holoubek www.holoubek-foto.cz

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář