Je 17. října 2018

A já vstával v 06:10 abych, tak jako vždy zkontroloval před odchodem do práce svůj dnešní blogový příspěvek, e-maily a umyl nádobí. Po čaji, dvou sušenkách a ranní hygieně, nastává oblékání a cesta do prostor, kde vzniká i tento blog, spolu se světem bez odpadu a plýtvání.

Na dveřích mne čeká zpráva napsaná bílou křídou na černé tabuli.

Když zavřu oči

A jdu spát

Myslím na zítřek

A nemohu se dočkat

Až budu zase

Moci přijít sem

A budu moci

MĚNIT SVĚT

Je Sedmnáctého října a můžete se dívat na kalendář, jak zuřivě chcete, tento fakt nezměníte. Stejně jako skutečnost, že do osmé zbývá ještě dost času. Ani vteřinu totiž nelze otočit zpět.

Nevím, kdy budete tyto řádky číst, vím však že do internetového éteru budou vpuštěny v poslední den měsíce listopadu 2018 v čase 05:05, tak jako stovky jejich předchůdců a vyletí ven, bez ohledu na počasí, stav mysli, či politicko-ekonomickou situaci.

A co mne dnes čeká?

Ráno, další úprava prostor mé kanceláře, chcete-li velký úklid. Podařilo se mi totiž získat velkou dřevěnou skříň, a ne tak ledajakou. Byla v této budově mnohem dříve než já a dokonce i dříve, než budovu získal nový vlastník, který do ní vkládá nejen své srdce, ale i prostředky, aby Fišerovu Vilu opět učinil klenotem Plzně a to se mu daří.

Poté budu zpracovávat dva, resp. tři, pardon čtyři projekty. Prvním je systémová změna ve smyslu eliminace snížení objemů generovaného odpadu velkého průmyslového klienta, s nímž mám další kolo jednání za dva dni. Jedná se ročně o více než 650 tun materiálu a výrobků, které se zatím stávají odpadem, ale my je chceme společně vyjmout a začít využívat a spolu s tímto krokem chceme i snížit objemy plýtvání v oblasti obalové logistiky.

Druhým je definice nového využití speciálního výrobku, který se mi dostal do ruky a je, jak jsem očekával, mnohem efektivnější a účinnější, než jsem čekal, a to i mimo obor jeho primárního použití.

Třetím je 160 židlí a 40 stolů, které dosloužili na jednom místě a hledáme jim uplatnění jinde

A posledním pak příprava prezentace pro konferenci FASHIOTECH 2018 která bude probíhat ve Franzouzském ROUBAIX, konference, o které doufám, ještě uslyšíte.

A odpoledne pak E-MOTION škola a testy a společná jízda dvou E-MOTIONEERů, z nichž jeden létá díky E-MOTION nejen po pevné zemi, ale i se vznáší na křídle padáku z vrcholků hor.

Je to „jen“ další pracovní den, není však obyčejný, je to DEN, 24 hodin, a spousta minut, a ještě více vteřin, po které dokud dýchám mohu tvořit svět takový, jaký jsem si umanul, bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách

A podobné dny přeji i Vám všem.

P.S. V noci jsem přemýšlel a rozhodl se, že budu pořádat kurzy konverzace. Tak doufám, že uvidím ve svých prostorách brzy i Vás samotné, rád bych se totiž něčemu přiučil.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář