JUST E-MOTION

Zatímco mnozí mají před očima spíš logo firmy NIKE, které zní JUST DO IT, nebo-li PROSTĚ TO UDĚLEJ, není E-MOTION a osobní čistá mobilita jen jednorázovým rozhodnutím, ale způsobem života. Neznám totiž jediného jezdce, či jezdkyni, kterým by schopnost jízdy ne elektrické jednokolce nezměnila život.

Přesvědčil jsem se o tom opět v den, kdy píši tento příspěvek, v den kdy mne navštívili dva z Píseckých E-MOTIONEERů s žádostí o pomoc. Byl to příjemný čas a přiznám se, že se těším na další, tentokrát jistě spojený se společnou jízdou, protože tou život E-MOTIONEERů ve skutečnosti je.

Jednou nekonečnou jízdou.

Je krásné poslouchat, jak elektrické jednokolky změnily život lidem, jenž jsem měl tu radost ukázat, jak se jezdí a nejenom jim

Po přechodu ze zapůjčených základních strojů AIRWHEEL, na vlastní stroje KINGSONG, vzrostl nejen dosah kilometrů na jedno nabití a rychlost, ale hlavně vzrostla radost a způsob využití, protože namísto krátkých projížděk po parkovišti či parku, se najednou otevírá náruč až 18 km výletů a v okolí se začínají objevovat místa, která tam vždy byla, ale zůstala by nepoznána.

Navíc stroje pomohly a stále pomáhají při odstraňování celoživotních zdravotních problémů s páteří a nohama, a i to je prostě více než radost.

Když jsem v roce 2015, krátce po objevení efektivity elektrických jednokolek psal do svého blogu příspěvek s názvem PRO KOHO JSOU ELEKTRICKÉ JEDNOKOLKY tenkrát ještě publikovaný na iDNES, nemohl jsem tušit, že i dva roky po umlčení blogu ze strany cenzorů pana starosty, bude tento článek patřit k nejčtenějším v ZOMBIE BLOGU, jak tento neaktivní blog nazývám.

Tematicky ho předběhl jen jediný, který se jmenuje V RUKÁCH JSEM MĚL TISÍCE ŽEN A VŠECHNY CHTĚLY JEN JEDNO. U něho si však nejsem jist, zda-li jeho čtenáři nehledali dle názvu obsah jiný, jak někteří uvedli i v diskuzi pod článkem, než tato byla redakcí zavřena.

E.MOTION a s ním spojená radost ze života, je tím, co si všichni E-MOTIONEERs cení a nebojí se ji sdílet s ostatními. Jen krátce poté, co dopíši tyto řádky, pojedu se projet do místa konání plzeňské SPORTMANIE, místa, kterým jako návštěvník projíždím již od prvního ročníku.

Od prvního ročníku zároveň poukazuji na to, že zavírat bránu na cyklostezce, a to bez jediného varování příchozím a přijíždějícím je chybné rozhodnutí a přeci je to v Plzni už jakýmsi koloritem, a to nejen na SPORTMANII, která se koná za OC PLAZA, tedy téměř v centru, ale kdekoli, kde se to organizátorům zamane. Na vysychajícím rybníku Bolevák, na Plzeňském náměstí, v DEPO, ale i v ulicích města.

Je zajímavé, že v místech zákazu vjezdu je většinou nejvíce vozidel, která předpokládám patří organizátorům, pracovníkům, či těm, kdo platí (a tím nemyslím občany). Trávníky stávají se parkovacími plochami a stromy střechou, jen aby v autě nebylo moc horko.

E-MOTION však nemá jen jedinou tvář.

Má jich nepočítaně, stejně jako voda, květy, lesy, hory a vše kolem

Je jedno, zda-li máte kolo velké, či malé, zda jste se rozhodli jezdit čelem či bokem ke směru jízdy, zda-li Vám stačí jedno kolo, či jich potřebujete víc. Shodná je radost a pocity které jsou s jízdou spojeny.

Nemohu a nechci mluvit za elektrické skateboardy, kola, koloběžky, auta. Mohu však mluvit za elektrické jednokolky a jejich jezdce.

My jsme E-MOTIOEERS a my budujeme svět čistší, a to bez dotací a příspěvků, jen za své peníze a ve svém volním čase a rozhodli jsme se myšlenku i způsob života šířit dál protože SVĚT JE JEN JEDEN a měl by se zase stát tou Modrou Skleněnkou, kterou máme před očima řekne-li se

PLANETA ZEMĚ.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář