Když prevence odpadu otvírá vesmír

Nevím, kolik čtenářů mého blogu, sleduje mé články již víc než 3 roky, po které se snažím, aby každý pracovní den, byl publikován další příspěvek. Je-li totiž někdo takový, pak si jistě vzpomene, že jsem o prevenci vzniku odpadu v souvislosti s vesmírem již psal.

Účastnil jsem se totiž záměrně soutěže, kterou vyhlásil sir Richard Branson a jeho společnost Virgin, společně se společností LANDROVER a jejíž první cenou byl let do vesmíru soukromou raketou této společnosti.

Jednou z podmínek soutěže bylo natočit video o tom co děláme a co bychom s prostředky, které byly součástí ceny pro vítěze dělali. Shodou náhod je toto video, publikované 30.7.2014 prvním z již 365 videí mého kanálu na youtube a nedá mi to, abych se s Vámi o něj nepodělil.

Jen poznámku na závěr této vzpomínky. Do vesmíru jsem neletěl a soutěž jsem ani nevyhrál, byla totiž zrušena po tragickém úmrtí testovacích pilotů jedné z vesmírných lodí této společnosti.

Ovšem konec vzpomínek a pojďme na přítomnost s níž možná budoucnost souvisí více, než si mnohý dokáže připustit. Pojďme se podívat do jedné Mateřské školy, kde děti dostali možnost, stát se členy další vesmírné mise již dnes a ve věku, který zákon považuje za NEPRODUKTIVNÍ, stejně jako ten seniorský.

Konkrétně to bude do Mateřské školky ve Svojeticích, na Praze – východ.

Zde se paní učitelka Pavla Pácová, rozhodla, když viděla jaké krásné a praktické výrobky vznikají z použitých jednorázových kartonových sudů pro přepravu svařovacího drátu pro průmyslové roboty, vyrobit spolu s dětmi vesmírnou raketu

A víte co

Dokázali to.

Zapojili se všichni, děti, rodiče, paní učitelky a výsledek je pro mne cennější než UFO společnosti APPLE.

Dokazuje totiž, že sny si lze splnit i bez prostředků, značkového oblečení, a drahých poradců. Sny si lze splnit prací rukou, která, stejně jako v mé kanceláři nevytváří virtuální sny, ale fyzické výrobky, v nichž se spojuje funkčnost s krásou a (ne)dokonalostí, která je činí unikátními.

Rád bych tímto blogem paní Pácové poděkoval za neuvěřitelný kus odvahy a práce a všem, kdo se podíleli a to včetně dětí, které dali ruku k dílu epických rozměrů, bych rád popřál, aby jejich život, byl životem plněných snů, které si nebudou kupovat, ale ze snů je budou přenášet do reality všedně nevšedních dní, ne na výrobních linkách továren známých značek u kterých stojí bezejmenní zvaní lidské zdroje, ale vprostřed lesů, krajiny, oceánů i vesmíru, které se díky jejich práci stanou místem pro rozvoj života a ne pomalou smrt.

Děkuji

Váš Michael Rada

P.S. je možné, že raketa se vydá na cestu zatím ne vesmírnou, ale pozemskou, aby kreativitu, nápad a radost šířila i nadále a to mnohem dál než za zdmi této Mateřské školky.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář