Když se likviduje továrna, rodí se nový život

V rámci projektů INDUSTRIAL UPCYCLING se nezabýváme jen druhotným zužitkováním přebytků výroby malého rázu, v rozsahu dílů, či materiálů, ale již krátce po zahájení jsme si otestovali, o znamená aplikace principů na celou továrnu, resp. výrobní závod.

Od té doby jsou naše projekty související s revitalizacemi průmyslových i sociálních brownfieldů stále častější.

První projekt jsme nechali zdokumentovat a můžete se na něj podívat na videu níže

Další přibývali, a protože princip zůstával shodný, soustředili jsme se na realizaci. Vždyť kdypak se člověku dostane možnost pracovat s výrobní linkou na opracování skleněných šperků a krystalů, vybavením průmyslové prádelny, či stroji na opravy železničních vagonů.

Dnes však mám možnost představit další projekt, projekt, jenž mne zaujal nejen svým rozsahem, ale i zájmem aktuálního vlastníka, udělat více, než jen odstranit z areálu vše, co nepotřebuje pro další akci. On má zájem, celý areál revitalizovat a dát mu nejen průmyslovou, ale i lidskou tvář.

Po prohlídce závodu jsem se rozhodl začít u nevyužívaného, čtyřpatrového skladu, a proto při mé druhé návštěvě mé kroky směřovaly právě tam. To, co jsem objevil, už jsem naznačil v jednom z předchozích příspěvků, ale nyní se tomu můžeme věnovat více v detailu.

Protože mluvíme o skladu očekával jsem skladové regály, a jak se dalo očekávat, nejen, že byly na místě, ale jedná se o vysokopevnostní vychystávací regály dvou velikostí, které ocení každá nejen strojírenská firma, ale řekl bych, že část i obchod pro originální vybavení interiéru, či člověk, jež si chce upravit prostor dílny, či sklepa.

Stojny vyšších, mají výšku 2,5 m a jsou tvořeny kulatinou. Vše v čistém železe, žádný odlehčený materiál. Rozměr polic je 0,6 x 0,95 m. Celkem se jedná o 111 policových regálů osazených 4 až 9 policemi z nichž každá má nosnost 100 kg a jak z výše uvedeného textu vyplývá, jedná se samozřejmě o police polohovatelné.

Více na obrázcích níže

Druhý typ regálů má na polici dvojnásobnou nosnost je to skutečný macek, který umožní dokonce zaskladnění celé palety, bylo-li by to třeba. Jeho police je pro zvýšení nosnosti řešena trapézovým plecem a vydrží skutečně hodně. Těchto polic je na místě 26 a mají výšku 1,4 (10 ks) či 2,5 m (zbytek)

Kromě polic jsou na místě například i úložiště na kartotéční lístky, a další zajímavosti.

S ohledem na skutečnost, že hovoříme o výrobním závodě, necháme si přehled strojních technologií na další příspěvek, ale již dnes prozradím, že se jedná o kompletní strojní zařízení kovovýroby, a to v množství větším, než malým.

Budete-li tedy mít zájem, stačí zavolat, či napsat, rád Vám podám bližší informace.

Naším cílem je najít pro každý kus vybavení, každý stroj, každou součástku nové uplatnění a z více než 90% se uplatnění nachází mimo obor původního podnikání a proto tyto FACTORY SIZE, čili celotovární projekty INDUSTRIAL UPCYCLING připomínají nejvíce osud ptáka Fénixe, který se znovu a znovu rodí z popela, ve který se proměnil.

P.S. ač je tento projekt v západních Čechách, neznamená to, že jiná místa jsou pro nás nezajímavá, naopak. V minulém týdnu jsem se dozvěděl o možnosti spolupráce na podobném projektu v matičce Praze a už se ho nemohu dočkat.

P.P.S. Funkční vybavení jedné továrny, totiž může posloužit k vybavení jiné, a to za nesrovnatelně výhodnějších podmínek, než by znamenal nákup nového.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář