Před pouhými dvěma roky se stalo město Plzeň Evropským městem kultury a hrdě neslo označení PLZEŇ 2015. To že se z toho nemůže vzpamatovat ukazuje i skutečnost, že prvním „nefiremním“ billboardem, který Vás na sjezdu z dálnice vítá je pozvánka na vystoupení obřích loutek.
Jestli nevěříte, vydejte se do Plzně sami, a kdybyste náhodou nemohli, tady je důkaz pořízený při jedné z mých cest.
Z doby kulturního města Evropy si odneslo město, resp. jeho výkonní „Kulturisté“ několik poučení, kterými se řídí.
To, že se „kulturisté“ řídí radami řídí zjistíte hned před vstupem na některou z akcí.
Namísto zdravic a srdečného srdce, čeká Vás u vchodu natažená ruka čekající na vstupné, za které bude Vám přiřazen lístek na štěstí.
Za plotem Vás očekává rachot a pití, vše za příplatek s vysokohorskou přirážkou.
Připadá mi však, že slovo není dosti výstižné, a proto zbytek dnešního článku bude vyprávěn v obrazech pořízených 24.6. odpoledne a následně 25.6.2017 na Boleveckém rybníku, jehož hlavní pláž s přilehlou komunikací pro chodce i cyklisty, si zabrali další z „plzeňských kulturistů“
Zajímalo by mne, jak by se „plzenští kulturisti“, hlěvně ti, kterým končí většna zisku v jejich vlastních kapsách, chovali, kdyby museli sami uklízet nepořádek a odpadky, které jejich kulturnost zanechala na jinak příjemném rekreačním místě.
Druhou otázkou pro mne zůstává to, zda-li by byli schopni slavit bez alkoholu a rámusu, který se nesl přes celou vodní plochu až do blízkého sídliště.
Co však vím, je to, že pod pojmem kultura, rozumíme každý něco zcela jiného.