LOGISTICKÉ INOVACE V PRAXI – co můžete čekat

Tak a je to. Další dvoudenní workshop skončil a já se mohu nadechnout a ….. chvilku mlčet. Proč to potřebuji? No třeba proto, že vést dva dni pro aktivní workshop znamená dva dny permanentního soustředění na věc a téma a s aktivní skupinou i permanentní diskuzi.

A to je to co na své vzdělávací, či spíše práci zvané sdílení, tak miluji.

Lidi.

Zvídavé a to bez ohled na jejich věk, vzdělání, funkci, firmu. To vše je podružné a vedlejší, jsou-li otevření a nebojí-li se diskuze. A to ta poslední skupina rozhodně nebyla.

Čtyři společnosti vyslali 7 lidí. Jedna už druhou várku pracovníků a jak mi bylo řečeno, bylo to proto, že ti stávající nechtěli věřit tomu, co říkali ti předchozí – „To jsem ještě nezažila“, „Já také ne“.

Takhle snadno to jde.

Jste-li jiní a odlišní a schopní se za to nestydět a využít to jako svou přednost.

  • Ze svého dětství jsem si odnesl vadu řeči. Mojí silou musí být obsah toho co říkám
  • Ze svých studentských let jsem si odnesl nedůvěru v předkládaná fakta. Mojí silou musí být jejich ověřování
  • Ze čtvrtstoletí profesní praxe jsem si odnesl, že tabulka je lepší než realita. Mojí silou je schopnost obejít se bez ní.

Za svou lásku k šíření informací vděčím pravděpodobně i genové dispozici. Dědeček učil do 75 let, nyní v 94 již spíše odpočívá, a louská jednu knihu za druhou. Má maminka učila celý život ve školce. A já, bez pedagogického vzdělání, jazykových zkoušek, přednáším čas od času na školách všech výšek a lidem bez rozdílu věku, funkce, vzdělání a názvu firmy.

Prvním, co se snažím nalézt je společný jazyk, kterým budeme moci komunikovat. Není to ten český, anglický, či německý, je to Jazyk efektivity, u kterého mám jistotu, že budu-li jím sdílet obsah, posluchači a v případě seminářů partneři, budou vnímat obsah, nejen prázdná slova.

Jako druhou věc, kterou bourám je hranice mezi mnou a posluchači. Hranice jsou pro ty, kdo se bojí o své já a v logistice obzvláště by já, nemělo nacházet prostor, je totiž my a vše, což vytváří komplexní celek

A posledním v řadě je diskuze

Trvalá a stálá a přikládání do ohně novými pohledy, myšlenkami, nápady, a výrobky a procesy na než často nezbývá čas.

Jen pro zajímavost, ukázka co vyvolala krátká zpráva na téma logistických invací na síti LINKEDIN za jediný týden

Firmy často využívají zákonných norem osmihodinové pracovní doby ne k rozvoji, ale k uspání svých pracovníků čekajících na píchačky a signál k odchodu. Tak by to býti nemělo.

Bohužel k vyšším výkonu nepomůže ani vyšší objem pravidelných meetingů navazujících na sebe tak ostře, že i čas na záchod je limitován. A jde-li jeden meeting za druhým vypadá to, že ty, co je vyžadují, ani často nenapadne, že lidem jaksi vzali čas na práci samotnou. Ještě, že mají benefity v podobě mobilních telefonů, tabletů a notebooků, to ji totiž budou moci dohonit z domova a ZADARMO.

Výkon nepodpoří ani anonymní zasedací místnosti, často bez oken, či s pevně zataženými žaluziemi. Místo kde nápady umírají namísto, aby byly povzbuzovány.

Tak na to všechno při seminářích a workshopech věnovaných logistické efektivitě v podání člověka můžete zapomenout. To ode mne nedostanete.

Mohu Vám a Vašim zaměstnavatelům však zaručit jedno.

Zpátky se vrátí jiní lidé.

Bude záležet jen na něm, zda-li jejich nově získaný potenciál, dokáže využít.

P.S. už se těším na první várku majitelů firem a vrcholných manažerů. Skolení je sice bude stát víc, ale opět otevřou oči a uvidí, že efektivita, a to nejenom ta logistická, se neměří píchačkami, ani rychlostí běhu, či přijmutí hovoru.

P.P.S. Další kurz je v květnu v Brně, tak zbytečně nezaváhejte

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář