Logistické Inovace v Praxi

Včera jste se na tomto místě dozvěděli, že se s Mikulášem blíží i unikátní a jedinečný projekt vzniku jednodenní politiky a jednodenních politiků. Dnes se však dovíte, že ve stejném termínu proběhne již desátý kurz a seminář na téma INOVACE V LOGISTICE.

Absolvoval jsem v tomto roce již devět jiných a co mne těší je skutečnost, že nebyl ani jeden, kdy by se se mnou některý z účastníků následně nespojil a neřekl mi, že po návratu na pracoviště uviděl, či uviděla svou práci jinak.

V polovině případů jsem dokonce dostal a také využil pozvání na prohlídku závodů, kde pracují a ve všech případech jsme našli témata k realizaci. Projekty jsou ve stádiu přípravy, či realizace, žádný však neskončil neúspěchem, či realizací sebe sama, všechny byly jen základem pro další rozvoj.

Už se těším, kdo přijde, či přijede na poslední (Mikulášský) kurz tentokrát.

Ostravský ZERO WASTE v minulém týdnu navštívili pracovníci jedné z největších automobilek v zemi a věřím, že ani u nich neskončí naše spolupráce jedním workshopem.

Tento článek čtete v den, kdy kurz již začal a Vy jste ho nestihli.

Co to znamená?

Že neplánujete dobře svůj čas, nebo že nemáte čas se rozhlédnout kolem.

Tak jako tak jste právě ukázali, jak snadné je plýtvat tou nejdražší komoditou, jakou jako logistici, a hlavně jako lidé, máte.

ČASEM

Nejsou to kamiony, sklady, lidé, ještěrky, palety ani boxy, není to letecká ani námořní.

Je to jediná věc, kterou dostáváte zadarmo, abyste s ní zacházeli tak, jak se zachází s věcmi, co nic nestojí, tedy bez úcty a přemýšlení.

Mnozí z lidí, kterým přednáším, mají na zápěstích chytré hodinky, jejich nadřízení ještě chytřejší, a nadřízení jejich mají na rukou hodinky úplně hloupé, ale o to dražší, u kterých se neplatí za chytrost, ale exklusivitu, originalitu, jedinečnost a značku.

Politici již plánují život na Zemi na rok 2050, ale nejsou schopni dojít včas ani na jedno jednání a pro svůj pohyb, resp. řízení svého času, potřebují na střechách svých vozů modré majáčky, které jim mají zajistit přednost před všemi a vším.

Uvědomují si onu disharmonii?

Proč by měli? Oni harmonii ke své práci nepotřebují.

Lidé, kteří však přijdou na semináře o LOGISTICKÝCH INOVACÍCH, harmonií žijí, či by měli, protože podaří-li se jim pracovat s časem tak, že namísto nepřítele a soupeře, v něm budou míti partnera, kolegu a užitečný nástroj, přestanou být požárníkem, který hasí jeden požár založením druhého.

Já mám to štěstí, že hodinky již nosit nemusím. S časem jsem totiž rovnocenný partner.

Umožňuje mi to to sledovat novinky a trendy a tyto pak sdílet, protože lidé, s nimiž mohu díky své práci hovořit si to zaslouží a dokáží ocenit, že jim někdo předloží nejen novinky, které našel, ale je schopen jim ukázat, jak mohou sami nalézt čas a cestu, k jejich vnímání a používání.

Zatímco politici slaví Mikuláše životem jednodenní mušky, já se snažím posluchačům přiblížit nástroje a cesty, sloužící k dlouhodobému rozvoji.

Na závěr mi nezbývá, než se zeptat

Uvidíme se příště právě spolu?

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář