LOGISTICS RIDE 2018 – Live 4 Life – část druhá

Druhý den začal, jak jinak než krásným probuzením. V sedm hodin ráno mne z postele již lákaly sluneční paprsky a byl to správný čas na to se po ranní hygieně protáhnout jízdou na místo konání, kde pořadatelé již byli v plné práci.

Zvolené industriální prostory mne fascinovaly. Jak víte mám rád Brownfieldy a nejraději mám ty oživlé, které po ztrátě původního, dostaly nový smysl a ty Vítkovické, byly zatím tím nejlepším, co jsem měl možnost v tuzemsku vidět. Plzeňské DEPO2015 je proto nim jen kapičkou v louži.

V každém případě bylo krásné potkávat známé, i neznámé tváře a vést již před zahájením rozhovory o tom, co se událo za dva roky od konání poslední LOGISTICS RIDE v roce 2016. Nejvíce mne zahřála u srdce skutečnost, že jednou z prvních otázek, které v našem rozhovoru padly, byla „DĚLÁTE STÁLE PREVENCI VZNIKU ODPADU? MÁTE NĚJAKÝ NOVÝ ZAJIMAVÝ PROJEKT? a NEMĚL BYSTE ČAS ZAJET K NÁM?

Tyto a další otázky dokazují, že LOGISTICS RIDE není, od mnoha jiných akcí, pouhou PR PREZENTACÍ sponzorů, kteří nemajíce nic nového, opakují to staré a maximálně to balí do nového kabátku. Je akcí, kam se lidé jezdí zamyslet, vzdělat, ale i pobavit, a to ve všech rovinách, které tento výraz obsahuje.

Vstupy jednotlivých mluvčích opět byly excelentní a malá zakobrtnutí nikdo nevnímal, protože každý jednotlivý vstup byl popisem logistické praxe tak jak ji ten, či ta dotyčná zažili.

Celá jízda začala ve hvězdách a to doslovně, pan Radim Lenort si totiž se svými studenty vzal na paškál možnosti satelitního obrazu a jeho aplikace v logistice a to zdaleka ne jen na navigaci vozidel, tak jak ji všichni známe.

Následovala Ordinace a doktor Sova, by jistě záviděl, stejně jako osazení „růžovky“. Max Kovář a Radek David totiž ukázali, že infarktu v logistice lze i předcházet, spolupracuje-li pacient i lékař na jednom cíli.

Od lékaře jsme si zavzpomínali nad Lehkým Erotickým Osvěžením, které servírovala společnost BITO slovy a činy pana Hynčici.

Po vynikajícím občerstvení, pak dopolední blok zakončilo Rande na Slepo a další dvojice kterou tvořila Denisa Tkáčová se svou asistentkou Dorotkou. Ukázalo se, že certifikace ISO, je-li v rukách logistika, je nástrojem skutečně silným.

A před obědem naladil chuť na další sousto Jakub Eliáš ze start-upu SHIPVIO, který princip sdílené ekonomiky integroval do nákladní přepravy.

Oběd, který následoval byl nucenou, ale velmi příjemnou změnou, která dodala všem účastníkům sílu na další jízdu.

Dobré trávení pak započalo ve společnosti digitálních vnoučat, která nám představil pan Petr Jalůvka a jízda zase začala.

Pak jsem si dovolil na podium dojet já sám a prozradit, kde je možné najít NEVIDITELNÉ BOHATSTVÍ  a jak jej využít. Podívejte se i Vy, není důvod to tajit.

Pan Roman Klepek následně ukázal, jak důležití jsou lidé a tvorba prostředí v němž vykonávají práci, na kterou jsou i Roboti krátcí.

Další přestávka na nadechnutí a pak

Ponoření se s panem Milanem Hruškou do hlubin ERP systému a možnosti jeho odladění prací s velkými objemy dat

Aby toho nebylo málo, přivál vítr Argentinskou smršť nesoucí krásné jméno Vanina Alonso a s ní do prostoru zavála vůně Argentinského grilu, Dobrodružství zvaného Paříž – Dakar a ukázku špičkové gastronomie nejen na cestách, ale i na třech kontinentech a cestu, která je slovu logistika vlastní.

Poslední na pořadu dne byla budoucnost logistiky. Tu přišla představit paní Iva Sandriová, ředitelka střední školy, která dokázala i přes odpor či absenci pochopení ze strany okolí a zřizovatelů dosáhnout toho, že její střední škola od loňského roku rozšířila svou nabídku o obor logistika. A nejenom to. LOGISTICS RIDE se účastnila s celou první třídou, jejíž studenti dokázali nejen po celou dobu přednášky vnímat, ale prokázali i schopnost najít svou vnitřní rovnováhu při cvičných jízdách E-MOTION a paní ředitelka, s paní profesorkou, se samozřejmě nenechaly zahanbit.

Závěr dne pak v rámci AFTERPARTY zpříjemnila (neabstinentům) špičková tequilla a všem pak nejen dobrý catering a hudba, ale i KNEDLÍK DO RUKY, který byl servírován přímo původcem panem van Dijkem a na úplném konci nezbývalo, než se těšit na pokračování ráno.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář