MIG přilétá a není sám

V době mého mládí, se v Tuchlovicích, hornické vesnici nedaleko zámeckého parku LÁNY, který jak nás informuje tisk konzumuje za vlády Miloše Zemana ze státního rozpočtu více prostředků než Pražský hrad, byl v parku na náměstí umístěn vyřazený letoun MIG19

Když jsme do Tuchlovic jako kluci jezdili k babičce a prababičce, málokdy jsme si nechali ujít možnost vylézt na křídlo, či trup a později i do kabiny a představovat si jak z nás budou piloti bránící naše socialistické nebe, před kapitalistickými vetřelci či nacisty všeho druhu.

I přesto, že tento kus historie, přinášel do mého života zpestření, dnes bych podobnou radost již neměl. A přesto se raduji uslyším-li slovo MIG.

Ono totiž je zkratkou a každé z písmen je spojeno s něčím, co dělám, či mám rád

M“ je zkratka slova „MY“, neboli MOJE

I“ zastupuje výraz „INDOOR“, neboli POKOJOVÝ, či DOMÁCÍ, nebo. INTERIÉROVÝ

G“ znamená „GARDEN“, neboli ZAHRADA

MIG je totiž základním označením výrobků, které přinesou čerstvý život a bylinky i tam, kde si není možné dovolit mít vlastní zahradu venkovní, a to ať již z ekonomického hlediska, či zdravotně-technického, v němž zahrady v průmyslových oblastech, za okny, či vedle silnic, napomáhají sklízet ovoce a zeleninu v nichž olova a škodlivin je často více, než ve výfukovém potrubí automobilu.

Po dlouhém vývoji a jednáních přinášíme řadu domácích zahrad na trh spolu s firmou GROWLIGHT, která stojí za technologií života, který v ní vzniká. Podporuje nás přitom společnost FLORIUM, jejíž čistě přírodní hnojivo shodné značky, je vhodné i pro hydroponii, na jejímž základu jsou rostlinky v MIGu pěstovány.

Ano, rostlinky jsou pěstovány v hydroponickém výživném roztoku a snad i proto nejen, že rostou rychleji než z vody, ale jejich chuť se nedá srovnávat s ničím, co jsem měl možnost ochutnat, je totiž nejen přirozená, ale i neuvěřitelně silná a výrazná a například BAZALKOVÉ LISTY, položené jen tak na suchý chléb, jsou přímo explozí smyslů.

V názvu píši, že MIG není sám, rád bych tuto informaci upřesnil. Zahrádky MIG se totiž prodávají ve třech velikostech, kde číslo za názvem indikuje, pro kolik rostlin je daná zahrádka určena.

MIG 1, či chcete-li MIG ONE, je určena pro jednu rostlinu a je jakýmsi vstupem do světa interiérových hydroponických zahrad. Jedná se o zahrádku pasivní, tedy bez dalších funkcí, ale rostlinám se v ní daří stejně dobře, jako v zahrádkách větších.

MIG 3, čili MIG THREE, je určena pro tři rostliny, a tím je dána i jeho větší velikost. Na rozdíl od menšího sourozence je však zahradou aktivní, kde kromě koupele kořínků, jsou tyto i na pravidelné bázi mlženy, což jim napomáhá k ještě větší stabilitě a růstu.

 

MIG 6, čili MIG SIX, je zatím největší z řady a je určena pro šest rostlin. Opět se jedná o aktivní hydroponii a kromě větších rozměrů, nabízí opět rostlinám větší komfort.

Protože mám tu čest se vývoji podílet, jako jeden z aktivních a náročných testerů, mohu Vám sdělit, že ačkoli bych již měl být přivyklý, každé setkání s mou zahrádkou mne zas a znovu překvapí. Rostliny rostou tak rychle, že ani pravidelný šálek čaje, či přidání bylin do jídla, či k jídlu, nestačí na jejich konzumaci a obzvláště pak u modelu MIG 6, nestačili konzumovat ani lidé z více než dvacítky kanceláří a museli jsme začít sušit, a už dnes se těším na zimu.

Všechny modely MIG si můžete samozřejmě u nás objednat a jen pro zajímavost bych rád uvedl, že první obchodní partneři se již rozhodli v roce 2017 nahradit standardní korporátní vánoční VÍNO, zahrádkou, díky níž je jejich klienti budou mít stále na očích.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář