Namísto ozvěny lesa, televize

Je ráno a já vzpomínám na dobu, kdy ráno bylo zahájeno zapnutím televize. Nezapínal jsem ji. Ráno jsem prožíval v tichu, abych nerušil. Ticho však není vítáno druhými. Je moc tiché. Málo atraktivní. Je neznačkové a nutí k přemýšlení, to je ale těžké.

Dnes již tomu tak není.

Televize není

A v prostorách mého bydliště je ticho

Schází hluk

Když jsem dnes ráno vstal přehrával jsem si v hlavě prezentaci pro další ze svých přednášek. Věřím, že bude stejně úspěšná, jako ty předchozí.

Mluvím nahlas a nikoho neruším.

Na původním stavu mne nejvíce překvapovala skutečnost, že se televize zapnula a ten, kdo ji zapnul odešel do jiné místnosti.

S přibývajícími hlasy indikujícími nutnost změny, přibývá i těch, kteří říkají, že se bude jednat o změnu k horšímu. Elektrická auta jsou zlo, spása je ve vodíku. Baterie a látky z nichž se vyrábí jsou zlo. Co by se však stalo, kdyby tomu tak nebylo. Co kdyby, jen hypoteticky, bylo možné vzít něco co existuje, je to problémem, a bylo možné z toho udělat baterie, které nejen, že by přežily uživatele, ale přežily by pravděpodobně i samotný výrobek.

Přesně tak.

Jednou z cest, je například přeměnit jaderný odpad z jaderných elektráren na baterie. To že neutáhnou elektrárnu přeci nevadí, stačí když budou dodávat dost energie na pohon dopravních prostředků, domácností, rádií, pacemakerů a dalších „maličkostí.

Což takhle použít všude natažená rozvody vody, chcete-li trubky a umístit do nich průtokové turbíny, které by minimálně s každým puštěním kohoutu a následně s každým vypuštěním vody, vyráběly elektřinu. Ani to není nic nového, a i přesto se tento nápad začíná v sousedním Německu prodávat.

Ovšem také to jde naopak.

Můžeme tvrdit, že jsme našly řešení. Můžeme tvrdit, že je to spása a nechat financovat vlády, banky, lidi, podnikatele a všechny, aby se nakonec zjistilo, že slibované, je LEŽ, tak jako to je recyklace

Čím více důvěryhodné, tím více je třeba pochybovat.

Ověřené zdroje, bývají těmi s nejmenší snahou dodávat důvěryhodný obsah, důležitější, než důvěra jsou prostředky inzerentů, kteří v neoznačených článcích bijí se v prsa a činí ze sebe vůdce všech.

Chytrá řešení pro život, servírovaná hlupákům, kteří namísto vlastního myšlení raději věří druhým, protože tím zbyde více času na zábavu.

Televize, Youtube, Netflix a další servírují obsah v němž je tak příjemné nechat se rozplynout, aby stávali jsme se členy děje, který končí proto, aby nikdy neskončil.

Kinopremiéry vyznačující se vyšším vstupním poplatkem aby se ukázalo, jak snadné nakrmit je ovce i mimo běžný čas, protože být první a sdílet to, na to jen tak někdo nemá a když nevíš co dál, prostě se zeptej Lucifera.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář