Nechávám ochutnat, Ochutnávám

Rád vařím a možná i proto, to nedělám často. Nepíši se recepty, ale suroviny skládám do obrazů, tu barevnějších, tu méně, tu výraznějších, tu méně, dle toho, jaké mám a naleznu. Rád vařím a jsem rád, jsou-li strávníci otevření novým chutím, než aby do vlastního jídla přikapávali si jed.

Rád vařím a některá z jídel dávají si druzí

Bramboráky s čerstvým zázvorem

Jemné kuřecí s rýžovými nudlemi

Jazýčky z chlebových placek

Talápii na másle a na kmíně

Houbovou smaženici s kynutým knedlíkem jak ji vidíte na obrázku který tento článek doprovází

Či jen brambor a zeleninu v opojném mixu chutí

Na své vaření nepotřebuji velký prostor, stejně jako na práci, či jízdu. Naučil jsem se žít s minimem a čím více mám, tím méně.

Kdysi jsem vařil častěji, než u stolu začali sedat lidé, kteří vše, co jsem uvařil, pohanili a nechali na talíři. Stejně jako zbytky jídel považovali za samozřejmost, brali za ni i to, že umyji nádobí, utřu ho a uklidím, donesu vodu a postarám se aby toaletního papíru bylo vždy dost.

To už neplatí.

Zůstal jsem sám abych již nikdy nebyl sám

Namísto jednoho svazku miliony jiných, pevnějších a jediné co schází je úřední razítko.

Vzpomenu-li si na konec loňského roku, pak byl hektický v přípravě toho, co přijde. Byl jsem naplněný a připravený, dokončil jsem další část své cesty abych pokračoval dál. Setkání, Pozvání, Úsměvy, Slova, Články, Věty. Narůstající odhodlání a sílící pocit nutkání jít dál.

Rád vařím a před svým odchodem zvažoval jsem, že do svých nových prostor pořídím si namísto sporáku univerzální hrnec, který vše udělá za kuchaře.

Zatím jej nemám.

Pořídil jsem si jen horkovzdušnou Fritézu

Ono to stačí

Přijde-li návštěva, rozdělíme se o porci a společně kouzlíme další. Není nám třeba myčky, ani spousta nádobí, stačí dva talíře a příbory jež často nahrazuji jídelními hůlkami. Nevím, kdo přijde na večeři a je mi jedno, jakou má barvu kůže, věk, povolání či pohlaví. Rád se rozdělím.

Porce nejsou velké, není k nim důvodu

Jím jednou za den

A stačí mi to

Nechci mít totiž plný žaludek a prázdné ruce v nichž netisknu ruku přátel jimž nemohu popřát

DOBROU CHUŤ.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář