To že v dnešních dobách mají trilogie čtyři, pět, deset dílů, nikoho nepřekvapuje. Setkáváme se s tím v literatuře, politice, filmu, televizi tak často, že se to stalo standardem. To, že další díly do literární trilogie napíší politici po téměř sto letech, však jistě autor nečekal.
A přeci se tak stalo a nadále děje
Trilogii napsal a následně vydal v roce 1922 pan Tomáš Hrubý, učitel a ve své době nevyvolala velký zájem. Jmenuje se V SOUMRAKU LIDSTVA a přečtete-li si ji dnes, budete se podstatně častěji rozhlížet, zda-li nemáte jejího autora za zády.
Je to totiž dílo, které doslovně strčí do kapsy nejslavnější fantasty minulého století a století předchozího.
Když mi knihy při jednom z našich povídání ukázal dědeček, nevěděl jsem, co si mám myslet.
Když jsem se následně nedokázal odtrhnout od popisu dneška, psaném před sto lety, běhal mi mráz po zádech.
Dovolil jsem si i několikrát zmínit své pocity ve svém blogu, tenkrát ještě psaném na serveru soudruha premiéra v době, kdy pojem svoboda slova zněl jeho redaktorům stejně jako mně.
Důvodem není snaha připomenout staré knihy, či mé články, které na iDNES skoro nikdo nečetl
Nýbrž poukázat na aktuální politický vývoj, který jako by využíval zmíněné trilogie jako zdarma napsaného scénáře pro další vývoj.
Budování čím dál užších vztahů s Velkou Rudou Sestrou, není smyšleným světem fantastiky, ale stalo se realitou a nejhorším z aspektů je absence pochopení toho, co se ve skutečnosti děje. Země ve středu Evropy, plná moudrých a šikovných lidí, krajina, která po většinu své existence byla „jen“ součástí cizích říši a žila v nadvládě jiných, se 30 let po vymanění se z rukou RUDÉHO BRATRA dobrovolně kroky nejvyšších politiků a malých političků, dostává zpět, stává se vazalem RUDÉ SESTRY – země středu, která ani zdaleka neleží ve středu kontinentu, na který si dělá nárok.
Na začátku května vyšel v „nočníku“ soudruha premiéra článek, který byl následně lépe zpracován redaktory zpráv SEZNAM.CZ. Článek se jmenuje Česká pošta se chce stát centrem pro balíčky z Číny. Má to háček: čínsky napsané PSČ
Stačí si přečíst úvodní větu, která sama o sobě vydá za další díl trilogie
„Bylo by to hezké být takový hub pro zásilky z Číny a pak to tady posílat dál po Evropě. Některé státy tuto ambici vzdali, my se jí držíme, takže jednáme, ale musíme na to být připraveni technologicky,“ říká v rozhovoru pro pořad Byznys Televize Seznam generální ředitel pošty Roman Knap.
Pan nový ředitel České pošty, kterému asistuje logistický expert Agrofertu se tetelí blahem nad tím, že si státní podnik, který vede uřízne z koláče, který nikdo nechce.
Namísto čerstvosti totiž nabízí plíseň a namísto radosti, přináší čím dál více vzteku, beznaděje a nadvlády z pozice silnějšího. Kdyby tomu tak nebylo, pak by nemohlo:
Možná by mohla Česká Pošty rozšířit oblast svého podnikání a začít nakládat s odpadem, protože kroky, které pan ředitel s rozzářenýma očima vizionářsky plánuje nebudou ničím jiným.