Nekonečné Lampořadí

Zajímalo by mne, zda-li nekonečno je stejně dlouhé jako neomezený čas. Nejsem snílek, nýbrž praktik a rád bych si dopočítal, jak dlouho bude v České republice kriminální jednání nejen tolerováno, ale glorifikováno požehnáním vlády – nevlády v rukou premiéra v demisi.

Možná, že se Vám zdá dnešní perex trochu ostrý, a proto mně nezbývá se zeptat proč. Vždyť v něm jen opakuji slova, která prý řekl prezident, který není starým ani novým prezidentem a rozhoduje se v mezičase, kdy sám od sebe ještě nepřevzal, či si sám sobě ještě nepředal, prezidentské pravomoce.

Nejen bulvární Blesk, ale všechna média referovala o večeři premiéra s prezidentem. Bylo by zajímavé se na ní podívat z pohledu firmy, kterou jeden chce vést k bankrotu z něhož se chystá vyklouznout i s prostředky, které si nezákonně přivlastnil a druhý z pohledu „ne-závislého“ pozorovatele, který nechce nic víc, než pocit moci.

Ve firmách a korporacích totiž platí přísná pravidla pro to kdo s kým, a hlavně za čí peníze, se daný oběd, večeře, či snídaně, svačina, pobyt, školení apod. realizuje. Často totiž ona „dobrá akce“ není ničím jiným než úplatkem, za který si jedna strana kupuje druhou.

Jak je tomu asi v případě setkání prezidenta a premiéra země?

Oba utrácí peníze obyvatel státu, kterému velí, takže je nasnadě, že chody mohou být nadstandardně velké a klidně i drahé, vždyť obyvatelé na to mají. Během dvouhodinové večeře se jistě více jídla vyhodilo, než snědlo, ale i to je přeci v ceně.

Z výsledku, který oznámil jeden z účastníků by se dalo čekat, že pozvaným byl hostitel, ten totiž nešetřil štědrostí a bez ohledu na ústavu, právo, zákony a zvyklosti, mávl ve své skrovnosti rukou a řekl

DĚLEJ SI CO CHCEŠ ANDREJI, JEDNOU TO BUDE STEJNĚ VŠECHNO TVOJE

A Andrej to činí.

Při pohledu na oficiální obrázek, mi situaci nejlépe popisuje kontextová reklama, která se objevila.

Při druhém pohledu se dostávám do pohádky, kde starý král předává synovy nejen moudro, ale i celé království i s pokladničkou a těmi darmojedy, kteří na robotu nechtějí, a ještě by za práci na panském chtěli zaplatit a předání doplňuje slovy „Však ty je zkrotíš synu“.

Pohádky však mívají dobrý konec.

Noční běsy jsou však nekonečné a tento je a bude jedním z nich. Nekonečno je totiž časovým limitem, který premiér v demisi dostal na vytvoření vlády.

Když se to vezme kolem a kolem, proč je vlastně třeba vláda? Vždyť premiér je mužem všech profesí a do firmy si bere jen ty, kteří umí obírat, pardon vybírat, stejně dobře jako on sám.

Už dnes, však víme jedno, že 18.2.2018 bude večeře pokračovat a snad i proto

se všude staví tolik lamp

Pod nimi totiž, jak každý ví, je největší TMA a ta je vlastní i nekonečnu.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář