(ne)Nahraditelní

Kdysi dávno v létě loňského roku pronesl tehdejší soudruh premiér Babiš slova, která mu (podruhé v jeho funkčním období) věřím. Bylo to před jeho odjezdem na dovolenou do Francie a Itálie, kde si bude napravovat tělo po 16 až 22hodinových směnách v továrně na absolutno.

Byl citován většinou tuzemského tisku, například zde

S ohledem na zvyk napsané měnit v nenapsané, jsem si dovolil pořídit screenshot a zvýraznit v něm část, která se stala základem k tomuto příspěvku

Když jsem přerušil psaní, abych umyl nádobí, uvědomil jsem si během této činnosti, že ani jeden z politiků pravděpodobně (alespoň o tom nevím) na dobu své dovolené, zástupce neurčuje a zajímalo by mne proč.

Je to snad pro to, že je nenahraditelný?

Je to snad proto, že úkoly nesoucí jeho ramena, by žádná jiná nezvládla?

Je to snad proto, že hloubku myšlenek, jiný nedosáhne?

Nejsem si jist, v každém případě tím, kdo nemá zástupce je sám prezident

Vládce hradu nad řekou Vltavou

Soudruh premiér říká, že „NENÍ CO ŘÍDIT“

A s tím musím plně souhlasit.

Skutečně k řízení nic není, protože volný pád řídí jen ti, co se do posledního okamžiku nevzdají a k nim soudruh premiér nepatří.

V knize Hájemství zelené, kterou napsal pan Viktor Palivec, popisuje v jedné části autor paliče, který jezdil před královskou družinou a vypaloval to, co by se panovníkovi nemuselo líbit, či to co panovník přikázal. Bylo to muž činu a vzpomínám-li si dobře narodil se, či žil v Novém Strašecí, středočeském Městysu, kde poprvé po 35 letech od zprovoznění, (ne)končí dálnice z Prahy na Karlovy Vary.

Od prázdnin soudruha premiéra uteklo hodně vody

V suché krajině, uschly sysly, zmizeli motýle a kůrovec v lesích koná všude tam, kde v jeho okolí byly vykáceny stromy, které se daly zpeněžit vyšší částkou.

Změnily se funkce

Tváře zůstaly.

(ne)ÚSPĚŠNÍ jsou opět o krůček blíže (ne)NAHRADITELNÝM

S jistotou beztrestnosti kradou a vykrádají a hodně a víc není nikdy dost.

Včera jsem si dovolil se dotknout podstaty člověka a lidství.

Dnes pravého opaku.

Výměnou za peníze přinášející pocit moci skončí všichni bez rozdílu v náručí (bez)MOCI zasypání bohatstvím nejchudší z Čechů, stále hlouběji má do desetimiliónů kapes a štuclíků.

Šíří oheň tam, kde se řekne. Předsudky jsou minulostí, stejně jako vlastní já, které zůstalo ve spisech na které padá jen prach času.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář