Nesmrtelní Smrtelníci

Inspirace k tomuto příspěvku přišla poté, co jsem zaslechl rozhovor o tom, že celebrity kolem sebe mají ochranku. Je jedno v čem vynikají celebrity, ochranka vyniká ve velikosti a ochotě nastrčit své tělo tam, kde by mohlo být tomu, kdo je platí, ublíženo.

Ve svém životě jsem měl tu možnost se setkat nejen s celebritami, ale i s lidmi, kteří jejich ochranu zajišťovali. Jejich osud býval podobný. Nejdříve na sobě pracovali, aby byli nejlepší, pak své nejlepší roky prodali za peníze, aby nakonec skončili jako řidiči, či vyhazovači.

Často i přes úspěchy a schytané rány, bez stabilního zabezpečení, protože se stali snadno postradatelnými, stali se odpadem, kterého je třeba se zbavit.

Za svůj aktivní život měli dost peněz, ale málo času si je užít a s přibývajícím věkem ubývali síly i peníze, které se spotřebovávaly na opravy a korektury poškozených součástí vlastních těl. Přírodní klouby nahradily umělé, kosti spojily šrouby a bolest hlavy zahnaly prášky.

Kontakty na klienty staly se bezcenným zbožím a s penězi mizeli přátelé.

Když jsem s některými hovořil napadlo mne se zeptat, proč vlastně ten, či onen, ochranu potřeboval.

Protože je populární zpěvák, herec, youtuber

Protože je ministr, politik, prezident

Protože je miliardář

Odpovědi se lišily pouze v přívlastku

Někteří řikali, že kvůli postavení si ten, či onen vytvořil nepřátele, kteří ho chtějí zničit, ublížit mu, případně ublížit rodině a kupodivu, nikde nepadlo, že ochrana je třeba proto, že má příliš mnoho přátel, či je potřeba osobu chránit před nimi samotnými.

Přemýšlím nad tím, kolik z těch, kteří se i přes svou smrt stalo nesmrtelnými, mělo svou osobní ochranku.

Ježíš? Mohamed? Krišna? Jules Verne? Shakespeare? Gagarin? Emil Zátopek? Umberto Eco? Nietsche? Karl Gustav Jung? Otto Wichterle? Mozart? Matka Tereza?

Je jich mnoho, ale nepamatuji se, že bych četl, že toho, či onoho, či tu, či onu, chránili by placení „zabijáci strachu“.

Co však vím, že ochranku měli vždy u sebe lidé, stojící na temné straně zákona, zločinci neštítící se ničeho, ani podvodů v LOTERII ŠTĚSTÍ.

Je-li tomu skutečně tak, pak je třeba se ptát kde stojí ti, co bez členů své ochranky nevykročí na ulici?

Kde jsou ti super muži a super ženy, co schovávají se za mohutnými zády druhých?

Na které stojí vlastně straně?

Je to strana těch, co je zbožňují, nebo na straně těch, kterým nesou rostoucí zisky?

A co se stane s nesmrtelnými, když už o ně nebude zájem?

Skončí jako členové jejich vlastní ochranky?

V zapomnění, z něhož dokáže je vyvést jen vlastní smrt, dobře naplánovaná a ohlášená, aby naposledy zazářili jako hvězdy novoročního ohňostroje uprostřed hořící země?

Přemýšlejte o tom

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář