O Robotech a lidech

V minulém týdnu jsem na téma zneužívané lidské práce a její snižující se hodnoty vydal příspěvek jmenující se Otroci, Odpady a Odbory. Neuplynul však ani týden a já se musím k tématu vrátit a přidat ještě „a Roboty“

Dohnala mne k tomu PR kampaň, která stejně jako ta prezidentská vedená z hradu, vlastně žádným PR není, jak by mohla. Vede ji společnost, jejíž zakladatel si její jméno bez skrupulí vybral v Čechách a stejně tak vykrádá texty a myšlenky druhých, aby je mohl lépe prodat za vlastní a je sekundován medii, která mluví pravdu těch, kteří jí nejlépe zaplatí.

Jméno jednoho ze zakladatelů a současného ředitele společnosti je Esben Østergaard a přiznám se, že jsem ho neznal do doby, než na mne ve vyhledávači google vyskočil při hledání pojmu INDUSTRY 5.0 odkaz na článek, který jak jsem následně zjistil, vykradl myšlenky z mého vlastního a použil ho po úpravě pro propagaci vlastního podnikání.

Pohled, který jsem viděl byl podobný tomuto

Ovšem namísto na obecnou stránku blogu firmy odkazoval na tento link

Pan Østergaard jej publikoval 13.května 2016

V té době vyhledávač google, prezentoval na prvním místě namísto definice INDUSTRY 5.0, která ještě nebyla vytvořena a sepsána, odkaz na jiný článek a to konkrétně na článek skrývající se pod tímto linkem

Tento článek jsem publikoval já sám a to 1.prosince 2015, tedy půl roku před tím, než pan Østergaard stvořil a vydal ten svůj.

Jak můžete vidět, je jistá podobnost viditelná již na první pohled, ve kterém uvidíte LOGO, které jsem se rozhodl pro tento nový průmysl použít. Kopie původního obsahu pak není překvapením.

Aktuální článek nazvaný „Už není kde brát lidi. Firmy v Česku proto experimentují s roboty, investice se vrátí za 195 dní.“ není označený jako PR, přitom ničím jiným není. Pan Roman Šitner se specializuje v Hospodářských novinách na velké průmyslové projekty a informace.

Až to vypadá, jako by tento text navazoval na jiný, publikovaný ve stejném médiu jen tři dny předtím, jmenuje se „Velký přehled mezd: Nejvíc přidáno letos dostali řidiči nebo prodavačky“ a velice se mi líbí jak je označen v internetovém vyhledávači „platy-v-case-hojnosti.

Je škoda, že se nemohl inspirovat článkem na konkurenčním mediu, tedy v iDNES, který vyšel jen dva dny po jeho zveřejnění, jmenuje se „Otrok za pár stovek dolarů. V Libii bují obchod s uprchlickými dělníky

Možná poté, by informace o návratnosti do 195 dní nezněla tak reálně.

Ona totiž zcela reálná není. Může se tak stát ve výjimečných případech a ani pak není ROI, neboli dopočet návratnosti plně korektní, protože nezohledňuje všechny položky, které by měl.

Rád bych doporučil panu řediteli, aby se v Dánsku seznámil i s dalšími díly pana Čapka. Jak je vidět z názvu jeho společnosti R.U.R. již v ruce měl, mohl by však zkusit Továrnu na Absolutno nebo Kraktit.

Možná by však bylo lepší si podívat na život Karla Čapka a i na další díla, protože v nich pojem LIDSKOST A EMOČNÍ INTELIGENCE, převládá silně nad tou strojovou.

Chtějí-li totiž pracovníci společnosti UNIVERSAL ROBOTS deklarovat lidskost svého podnikání, měli by si uvědomit, z čeho je dopočítána ona tak atraktivní NÁVRATNOST INVESTICE do výrobků jejich firmy.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář