Platforma Poctivé Práce

Název dnešního příspěvku možná evokuje „PPP“ – neboli projekty, které se slávou byly představeny politiky jako řešení všech starostí, aby se nakonec staly jednou z největších z nich. Jak ukazuje přezkoumání projektu na rozšíření pražského METRA, žádný tunel není dost velký.

V tomto případě však nechám zkoumání „této záchrany“ na jiných a budu se věnovat projektu k němuž jsem přistoupil před několika lety a jehož růst mi potvrdil, že jsem učinil správně.

Nejsou to kryptoměny, které když se daří, udělají z milionáře přes noc miliardáře a umí to i naopak.

Je to projekt MŮŽEŠ PODNIKAT

Projekt, který založili LIDÉ pro LIDI

Ti první jsou těmi, kdo mají zkušenosti

Ti druzí těmi, kteří je potřebují pro svůj další možný rozvoj

Těmi prvními jsou podnikatelé, kteří dokázali, že není třeba státních a často ani cizích peněz na to, aby dokázali nejen začít podnikat, ale často vystavět firmy z ničeho, jen svou vůlí a tvrdou prací, odváděnou z láskou, díky které jsou výsledky práce milovány a proto i kupovány, aby se tak vložená energie mohla promítat dál.

Ovšem MŮŽEŠ PODNIKAT nejsou jen lidé, kteří jsou ochotni zadarmo a ve svém „volném“ čase sdílet příběhy, strasti i radosti stavu podnikatelského, a to z mnoha různých oborů a činností.

MŮŽEŠ PODNIKAT jsou i lidé, kteří nejsou tak vidět, bez kterých by se však stal celý projekt jen dalším z PPP projektů zmiňovaných výše.

Tito lidé sami sebe nazývají výrazem TVŮRČÍ TÝM a tvoří ho

Tereza Podhorská – Jana Bugnerová – Miroslav Varga

Tři mladí, krásní lidé, pro které práce není utrpení, ale radostí, kterou rozdávají v každém telefonátu, e-mailu, na každém setkání. Nejsou bohatí materiálně, ale o to bohatší jsou duchem a myšlením a přístupem k životu.

Druhá skupina nese (hlavně z legislativních důvodů) název VÝKONNÝ VÝBOR A ZAKLADATELÉ SPOLKU a je, shodou náhod, také tříčlenná

Miroslav Hofman – Tomáš Formánek – Pavel Komárek

Tři o něco málo starši lidé, kteří sdílejí vše co osazenstvo TVŮRČÍHO TÝMU, s jediným rozdílem, podařilo se jim svou prací vybudovat firmy mající renomé nejen v tuzemsku, ale i zahraničí a jejich chuť k práci je vidět na každém z projektů, i třeba v Úlu.

Ani jeden se neúčastní projektu pro peníze a zakladatelé počítali spíše s tím, že provoz budou sponzorovat ze svých zisků, což se také stále děje, i přes dobrovolné příspěvky řečníků, kteří si podporu mohou dovolit.

Ptáte-li se proč to oni, ale i my řečníci děláme, nechám odpovědět ty, kteří se workshopů účastní, tedy studenty, kteří poskytují zpětnou vazbu a přikládám tu, která přišla po posledních dvou workshopech, kterých jsem se měl tu čest účastnit i já osobně.

obě přednášky se mi líbily, oba přednášející jsou opravdu zapálení do svého oboru

zaujal mě výklad obou řečníků. Pán z Lyntu je šíleně sympatický.

zaujala mne vlastní podnikatelská cesta obou řečníků. Jak obtížné je vše obstarat.

první prezentace pro mě byla o 100% zajímavější, protože druhý řečník a jeho idea o „lepším“ světě je nesplnitelný cíl, spíše sen

obě přednášky byly zajímavé

zaujal mě pojízdný stroj pana Rady. Že i malý krok dokáže ovlivnit nějaký proces.

zajímavé, užitečné, ovšem hodilo by se spíš pro žáky 2. a 3. ročníků

zaujal mne vznik firmy Lynt a také myšlenka minimalizace odpadu

dozvěděla jsem se dost zajímavých věcí zejména z druhé poloviny

velice kladný názor, zaujalo mě to, že je nejlepší udělat si co nejdříve živnosťák a jak jednoduše to vypadá začít podnikat, i když to tak není

způsob motivace. Pan Michael Rada mě dost povzbudil v budoucí práci, kterou bych se chtěla směřovat.

výborný projev obou řečníků, získal jsem určitou motivaci a i vědomosti ohledně této problematiky

vize Michaela Rady. Výborný projev obou řečníků.

zaujal mě spíše proslov druhého řečníka. Díky tomu, jak hovořil o zredukování odpadu.

zajímavé semináře na zajímavá témata vhodná i vzhledem k našemu oboru

celé to bylo velmi zajímavé, ale podnikání není mým životním cílem. Nejvíce mě překvapilo, jak je na tom planeta s odpadem.

celá přednáška byla zajímavá. Druhá přednáška byla náplní zajímavější. Logistika je blíže k mému oboru a budu nad tím přemýšlet.

přednášeli lidé co s tím mají zkušenosti a hlavně každý trochu jiné

seminář byl zajímavý a jistě přínosný, neboť spoustu věcí jsme slyšeli poprvé, odpadové hospodářství mě zajímá, jelikož pracuji v McDonald’s a tam se vyprodukuje opravdu neskutečné množství odpadu

líbilo se mi nasazení přednášejících

mnoho faktů o odpadu a vedlejších produktech, celkový přístup, jak chápat možné příležitosti a vše okolo kariéry. Podnikání a zaměstnání.

spíše přednášky než workshop. Zajímám se o jiné věci, ale jinak v pořádku.

dozvěděla jsem se o tom, jak moc se plýtvá surovinami. Seminář se mi líbil, ale pro mě osobně moc užitečný nebyl.

více mě zaujala první přednáška

dozvěděla jsem se o hrozbě odpadů. Naučilo nás to, že jít si za svým snem se vyplácí.

musíme si jít za svým snem, že se to vyplácí

mám si jít za svým snem a né za tím, co mi radí ostatní

„Když chce člověk podnikat, musí jít vlastní cestou a nenásledovat dav.“ Velice mě zaujaly vaše životní zkušenosti a vaše logické uvažování.

seminář se mi moc líbil, bylo to zajímavé a nikoli nudné. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací a jsem ráda za to, že na naší škole takový seminář proběhl. Nikdy bych neřekla, že mě bude něco takového zajímat, nevěděla jsem co si o tom myslet, je to velmi zajímavé a obě přednášky mě opravdu zaujaly.

nikdy jsem nečekala, že něco takového existuje. Zalíbilo se mi to. Nebylo to nudné a pro mě se tato přednáška stala přínosem. Dá se říct, že pro mě to bylo nové, protože jsem nevěděla, že takovéhle firmy na toto zaměření existují.

zaujala mě jednokolka a příběh – prezentace – 2. řečníka. Bylo mi to bližší.

zaujal mě výstup přednášejících. Dozvěděl jsem se různé zajímavosti. V budoucnu přemýšlím o podnikání.

pánové nám sdělili vyčerpávající informace

v pohodě

bylo to super 🙂

jsem ráda, že workshop se uskutečnil. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, nových zkušeností. Byla bych ráda, kdyby se uskutečňovalo více workshopů.

dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací a v budoucnu si určitě na některé myšlenky vzpomenu a budu nad nimi přemýšlet

zaujal mě způsob semináře, že řečníci nám říkají vlastní zkušenosti

seminář mi dal to, že jsem se dozvěděl jak získat firmu, dozvěděl jsem se něco nového o světě.

super přednášky

všechno je o penězích

kvalitní přednáška

dozvěděl jsem se to, že se dá začít podnikat od úplné nuly

jak se dostat z nuly na fungující firmu

zajímavá témata a jiný pohled na podnikání

Dostali-li jste chuť sdílet své příběhy z podnikání, kontaktujte prosím tým výše.

Máte-li zájem aby přednáška proběhla i na Vaší škole, učiňte totéž.

Těším se, nejen, že se budeme moci někde setkat, ale i na to, že společnost, kterou budujeme, bude společností čestných a moudrých lidí, kteří nebudou nikdy mít problém sdílet své úspěchy i neúspěchy a investovat čas i peníze do toho, aby budoucnost BYLA a ne, aby se stala minulostí

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář