Počasí na houby

Tak přesně takové by mělo být, ale není. Je konec září, má být vlhko a sychravo a není. Léto mělo být horké, ale s občasnými srážkami, na ty však se zapomnělo. Aby přežily dva rekreační rybníky, padne za oběť třetí a zdůvodnění – nutnost vyčištění (jenom na něj nezbyl čas).

Na konci srpna, ale hlavně o zářijových víkendech jsme chodili na houby

Sychravé počasí nechávalo na kloboučcích hříbků krásné krůpěje a klouzci nechávali klouzat po svých hlavách berušky a broučky, dnes nejen, že nekloužou, ale je obtížné je vůbec najít.

Lesy jsou suché

Dobře však hoří

A požárníci stále ignorují existenci hašení nízkotlakou suchou mlhou, která mohla zachránit nejen Notre-dam, ale i mnohé další památky a samotnou přírodu. Je to totiž možnost, jak hasit rychleji a uspořit přitom až 95% vody při jednom zásahu.

Jeden Hamburger je 2500 litrů vody

Stejně je třeba i na jedno bavlněné tričko

V létě začaly závody v nahrazování jednorázových plastových brček jednorázovými neplastovými brčky. Namísto jednorázových plastů máme jednorázové neplasty a aby toho nebylo málo výrobky bez masa nesmí používat výraz maso

Co na to výrobky z portfolia soudruha premiéra?

Na jeho funkci je vychováván Havlíček. Je poslušný, nechce se mu do Brixenu, to prý už v rodině jednou zkusili a neosvědčilo se. Brusel by bral, ale co s Bruselem, když může vládnout zemi pod prezidentem, který si v něm našel pravou ruku.

NEODSTOUPÍM

TO SE RADŠÍ STANU PREZIDENTEM DŘÍV

A jak řekl, tak udělal.

Původní prezident začal chřadnout rychleji a jak chřadl, jmenoval svého nástupce, jenž převezme nejen žezlo, ale i republiku a dá ji nové jméno.

Přeci jen už to tu dlouho nebylo

Je přeci třeba dostat se ze stínů minulosti soudruzi a povstat s písní na rtech a úderem kladiva a srpu zase vybudovat zemi v níž zítřek nic neznamená, pokud máte dost na to, aby zákon a právo měly menší hodnotu než toaletní papír.

Je počasí na houby, a proto konec kulajdy, bramboračky, houbovky i kuby.

Stejně jak se ukázalo jsou všechny houby jedovaté a je jen zázrak, že nás tolik přežilo.

A pořád ten kůrovec. Po smrkách pochutnává si na břízách, dubech, bucích, olších, vrbách, kaštanech a jediné co mu nechutná jsou akáty, prý kvůli trní. Druhá vlna řepky olejky je sklizena a co kdyby se zkusila třetí a k ní ještě tabák

Prý se mu bude dařit

K čemu stromy, jen zabírají místo na továrny a bydlení pro mladé

Levné

Stačí jen pár milionů a je Vaše

A s nimi úřednické ocelové město plné úderníků razítkových

NEODSTOUPÍM má na své soukromé poštovní známce prezident všeho lidu

A počasí je na houby.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář