Pod rouškou (bez)moci

Nevím kolik ze čtenářů navštívilo Japonsko, či v posledních letech Čínu, a to hlavně na podzim a v zimě, ale kdo to štěstí měl, nemohl si nevšimnout, že rouška na ústech je v ulicích stejně všudypřítomná jako smog a dopravní prostředky a samozřejmě lidé.

Když jsem měl tu možnost vidět tento jev poprvé, ptal jsem se místních kolegů na důvod.

„Nechceme nakazit ostatní, máme rýmu“ odpovídali ti, co je nosili.

O pár let později v jiné zemi, jsem dostal jinou odpověď

„Nechceme dýchat jedovaté plyny a zplodiny“

Tak jako tak, v Asii lidí s rouškami přibývá a občas, velmi sporadicky, jsou k zahlédnutí i v Evropě, včetně Čech. Bral jsem to jako vývoj, resp. obranu proti negativnímu vývoji měnícímu modrou skleněnku v kouli odpadu, a nikdy jsem se příliš nezamýšlel, zda-li tyto roušky přináší skutečně to co slibují.

Je to nějaký ten pátek zpátky, kdy jsem ve svém blogu představil novou a hned zakázanou technologii která umí „převádět myšlenky na mluvené slovo“.

Při divadelním představení z parlamentu České Republiky, kde se před prázdninami jednotlivý herci snažili vysvětlit, že oni peníze svého platu nechtějí a udělají vše proto, aby všechny benefity z pozice moci vyplývající nedostali, se v jeden okamžik ukázalo, jak by povolení, a hlavně aplikace této technologie dopadla. Panu premiérovi se ústa proměnila v kanalizaci a nebýt na divadle, všichni by zvraceli, takto si vysloužil za svůj výkon potlesk, a nakonec i les rukou, který dal důvěru celé divadelní radě, pardon vládě.

Zajímalo by mne, zda-li by v takovémto případě, kdy jedovaté sliny létaly na všechny strany, aby nakazily své nové nositele, fungovala rouška, či možná spíše respirátor, těžko říci. To jedno je totiž jen „náhražka“, zatímco to druhé nástroj, který dokáže zachránit život.

To, že rouška není respirátor je vidět i z jejich provedení, ale věděli jste, že rozdíl je tak velký, ba dalo by se říci komplexní? Je třeba totiž porozumět, že každý z typů je určen primárně pro něco jiného

Zatímco ROUŠKA je určena k tomu, aby nositel nenakazil okolí, je RESPIRÁTOR určen k tomu, aby se nositel sám nenakazil, či nebylo jinak při dýchání poškozováno jeho zdraví.

Jak vidíte rozdíl nemůže být větší, stejně jako nemůže být větší klamný pocit bezpečí, chodí-li lidé s rouškou na obličeji v domnění, že tak budou dýchat čistý vzduch.

V roce 2003 zveřejnil časopis DTEST testy roušek a filtračních polomasek

Kdyby tak učinil dnes musel by zařadit novinku, která stejně jako suchá mlha v protipožární ochraně, je revolucí v ochraně dýchacích cest a nositelů roušek. Opět, stejně jako v mnoha dalších případech, stojí za výrobkem tuzemské hlavy a lidé, kteří napřed dělají a přináší výsledky a až pak se teprve ptají co za to budou mít.

Výrobek vznikl díky technologii nanovláken, tedy technologii, ve které stojí Česká republika na špičce vývoje a výroby.

Výrobkem je řešení nabízející obě formy ochrany, a na tento fakt odkazuje i v názvu RESPIRAČNÍ ROUŠKA.

Respirační rouška, je však jen jeden z celé řady výrobků, které nemají zapotřebí klamat tělem a splňují to, co se od nich očekává. Tedy plnohodnotnou ochranu zdraví uživatele, případně jeho okolí.

Za výrobkem stojí společnost NANOLOGIX sídlící v Litvínově, což mi dává další důvod, proč být hrdý na to, že jsem Čechem.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář