Poslední

Na přelomu měsíců je zvláštní, že probíhá bez zvuků, které běžně násilné dělení doprovází. Je jedno zda-li se jedná o praskání dřeva, namáhané železu, praskající kámen, či trhaný toaletní papír. Zvuk je vždy přítomen. Ne však když se týká měsíce. Dokonce i roky byly doprovázeny třeskem ohňostrojů a dnes jen bzučením dronů.

V minulém roce konec března byl malým začátkem velkých prázdnin, a ještě na konci roku to vypadalo, že to tak bude zas.

Digitálně, digitální doprovázela samochvála úspěchů a připínání řádů bílého lva, který již dávno vykrvácel na hrudích hrdinů.

Vložili jsme budoucnost do natažených rukou žebráka s titulem Nejchudšího z Čechů a on rozhodl se k rovnoprávnosti rovných zadlužit všechny na dlouhá léta dopředu. Suita novodobých jezuitů bere bezbožníkům, co je boží, neohlížeje se na mozoly na rukou i na srdcích.

Braní legalizované zákony zločinců

Ze srdce Evropy stal se Tumor

Naskládané těla, živoucí s mrtvými, není znát rozdílů

Skelné oči hledí vpřed, dokud nebudou uvolněna z očních důlků

Pod zemí namísto mrtvých živí

Nebe je vidět víky kanálů

Slušnost ztratila se na pochodu za lepší budoucností, bez ohledu na směr následujeme, věříme, čemu věřit máme, bojíme se tam, kdy bychom měli a ty co nevěří přesvědčíme o opaku, když kazatele cizí víry umístíme na lůžko nemocnice a trochu pomůžeme nemohoucnu.

U moci lidé, kteří ví, co je třeba

Bezmoc milionů

Pro moc nemnohých

Nedostatek je cenou nejvyšší a vysokohorským příplatkem. To, co bylo dříve, dávno již neplatí. Nic není zadarmo jen život

Ten nestojí nic

Narozeni v tichu porodních sálů, už nevyvoláván křik, a přes zeď zemřelí plní urny

Pravá, Levá v jednom šiku, nad hlavou vlajka s lebkou a namísto očí zlaté hvězdy.

Jen si neušpinit ruce prací, jen si nenadělat mozoly, to je pro staré.

Mládí vpřed, ví co chce, BUDOUCNOST, tak proč ji ještě nemají? Natahování na kolo a kopnutí do žeber poté, co upadne hůl a páteř tak dlouho rovná zlomí se ve starém těle jak stará větev, téměř nehlučně jako měsíce, odchází, to co dělali a mlčeli a přichází ti, co mluví a nedělají. K pátkům přidaly se pondělky a více času na odpočinek od sezení a křiku. Více času na napsání dalších transparentů, dalších výzev, organizací dalších konferencí.

Mladí všech zemí spojte se

A hřbitovy plní se vzpomínkami, které nikdo nevyzvedává.

Zarůstají travou a spadané listy mezi hroby nahrazuje stopy. Už dávno nepohřbívají se těla, jen prach, a i ten je lepší proměnit v diamant a prodat.

Na branách stojí nápis NÁVŠTĚVNÍ HODINY

Jen čas omyl déšť

Je poslední den března a zítra bude duben a já za okny polykám kapky zářijového deště, než oslavím další svátek, v samotě davu

masek

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář