POZOR RADA

Název dnešního příspěvku si můžete vykládat různě. Jako jeden z mála je napsán celý velkými písmeny, tzv. kapitálkami a důvodů k jeho použití je vícero, stejně jako výkladů. Obrázek, který článek doprovází jsem udělal na jedné ze svých cest za prací.

POZOR RADA se může ozývat na chodbách škol, kde přednáším, či na podlaze továren, kde z rozhodnutí managementu pracuji. Ani na jednom z míst jsem to však nezaslechl. Důvodem je možná skutečnost, že na místo toho, aby se přede mnou skrývali, vyhledávají mně jak žáci, tak pracovníci, aby se mnou diskutovali problémy, nápady, otázky i odpovědi. Ví totiž, že do další návštěvy uplyne nějaký ten čas, čas, který však, mohou dle odpovědi strávit buďto realizací svého nápadu, či přemýšlením o modifikaci, která ho přiveden na další úroveň.

POZOR RADA ozývá se na konferencích, kde je všem jasné, že se budu ptát a mluvčí znervózní, uvidí-li mne v publiku. Nemají k tomu důvod, protože se jistě, stejně jako já, na své přednášky připravují měsíce a pilují vše tak aby nejenom přednáška samotná byla nezapomenutelná, ale její obsah ještě dlouho rezonoval v myslích a duších lidí, kteří ji slyšeli.

POZOR RADA je slyšet z úst pracovníků odpadových firem, když se dozví, kde a kdy je mé další nasazení. Vždy dle barvy odpadových kontejnerů pak tuší, že již nikdy nebude jejich pobyt na místě shodný s tím, jaký si užívali před mou návštěvou.

POZOR RADA zní na politických postech při debatě o dalším prodloužení doby skládkování, zákonech týkajících se ochrany vody, lesů, vzduchu, života a dalších.

Netuším, kde jsem získal svou pověst, ale mám vždy radost, když je RADA spojeno se změnou.

Nejen prostým plácnutím do vody a spoustou papíru popsaného radami od rad, od těch závodních až po ty evropské a mezinárodní, rad, které dávají lidé od prostřených stolů se skleničkami vždy dolitými včas, aby nevyschlo na patře. Sytí radí hladovým a ti co už do sebe nedostanou ani kapku pak těm, pro které kapka by znamenala možnost přežít.

POZOR RADA slyším na dálku v institutech neziskových miliardářů, kteří potichu hovoří o tom, komu darují ze svých fondů další miliardu a mlčí o tom, že na tomto daru vydělají desetinásobek.

#EllenMacArturFoundation #Billand MelindaGatesfoundation #WorldEconomicForum

Stovky dalších a statisíce těch co s nataženou rukou čekají na zázrak

Na Dlani Chlup

Prý nenajdeš

ale co když

snad i proto tolik lidí

stojí s dlaněmi nahoru

čekajíce na zázrak

POZOR RADA, ozývá se často už i na místech, kde by to nikdo nečekal a já jsem rád, že RADA má svou tvář, protože může být i formou sdílení zkušeností a formou transparentní možnosti, jak dosáhnout na změnu, kterou má člověk před očima, a ne, a ne si vybavit, co je vlastě špatně.

Je další z krásných dní a má elektrická jednokolka se právě dobila na další z cest po krajině tak krásné, že stojí za to na ni dát POZOR a to i tehdy, když je už každá RADA drahá.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář