Prázdné byty, Plné úřady

Když se mi dostal v den jeho vydání do rukou článek s názvem PRAHA MÁ TÉMĚŘ 1300 PRÁZDNÝCH MĚSTSKÝCH BYTŮ. CHYSTÁ SE JE REKONSTRUOVAT, nedalo mi to si nevzpomenout na rok 2014 a zážitek, který se mi zapsal natrvalo do paměti.

Bylo to setkání s lidmi, kteří měli a myslím, že stále mají v Plzni na starost problematiku městských nemovitostí. Již tehdy jsem je žádal o předání seznamu prázdných nemovitostí s tím, že se pokusím najít možnost jejich efektivního využití.

Odpověď odpovědných osob mi vyrazila dech

PANE RADA, JSOU TO JEN ČERNÉ SKVRNY NA TVÁŘI MĚSTA A TY MY NEEVIDUJEME

Tím naše jednání a možná spolupráce skončila.

V Praze je prázdných nemovitostí více než desetinásobek prezentovaného čísla. A jediná pravdivá věta pronesená odpovědnou osobou je, že většina je zdevastovaná. Město, stejně jako stát, totiž za prázdné nemovitosti rádo platí, ale své správce žádá jen o správu, ne o činnost vedoucí k jejich životu, či udržení nemovitosti v dobrém stavu.

Zde jsou dva články týkající se Plzně a plzeňské politické kultury

První je z roku 2014

Druhý o dva roky mladší

V každém případě jsou těmi, kdo rozhodují, politici a jejich zaměstnanci, kterým se říká úředníci, i když to neradi slyší. Primárně je úředníkem i politik, protože i on, a teď se prosím pevně posaďte, VYKONÁVÁ VŮLI LIDU.

Snad i proto nejen, že politiků není nikdy dost, ale zvládají vykonávat i několik zaměstnání na plný úvazek. Jsou to prostě super ženy a supermuži mezi námi obyčejnými smrtelníky nesoucími si na zádech nápis VOLIČ. Je proto naprosto korektní, že se odmítají dobrovolně vzdát mrzké mzdy jíž za svou obětavost a dřinu dostávají.

V loňském létě jsem měl možnost se sejít v rámci akce pořádané Ministerstvem Zahraničních Věcí, s lidmi reprezentujícími českou republiku ve více než 60 zemí světa. Všichni se dobrovolně sjeli na nové pražské výstaviště v Letňanech, aby tam vyslechli hlasy zdola.

Akce byla dvoudenní a naštěstí měli úředníci jídlo i pití zdarma, na rozdíl od návštěvníků, a tak nemuseli trpět hladem a žízní při pohledu na šálek čaje za padesát a dortík o třicet dražší. Protože INDUSTRY 5.0 a systémová prevence vzniku odpadu měla v tuzemsku i zahraničí velkou odezvu, oslovil jsem po jednání více než 30 ambasád a zástupců a dostal

jedinou odpověď

Proto se nedivím, že vláda zvažuje změnu i na této úrovni, přeci jen, kdo dokáže zastat funkci lépe než ti, kteří v zahraničí pobývali v dobách, kdy se tam dostali jen ti nejodvážnější a nejlepší z lidí. Jen ti, co se nebáli vzít tu nejčervenější kšiltovku a sladit s ní šátek, kravatu i knížku v náprsní kapse.

V ruce hřála je placka se šťastnou hvězdou.

Nově zvládnou funkce zahraničních úředníků, úředníci lokální, samozřejmě za další plat a odměnu.

Věřím, že se podaří brzy vystavět vlastní svět, království úředníků, protože si je každý jednotlivý zaslouží.

 

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář