Předvánoční

Za tři dny oslavím své 49 narozeniny. Po turbulentním roku, ve kterém jsem projel svět a nacestoval více kilometrů než za předchozích 48 let. Důvodem bylo pochopení smyslu mé práce ze strany okolí, a to zdaleka nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.

Ve věku 42 let jsem opustil pozici zaměstnance a postavil se na vlastní nohy

Je to věk, ve kterém měl jsem si měl, dle zvykovosti, začít užívat výsledků svého karierního růstu, který mne dovedl na úroveň seniorního managementu globální korporace.

Nevyužil jsem ho

Odešel

Začal vlastní cestu

Nevedla po vyšlapaných stopách, nemohl jsem použít návody a mapy zanechaných těmi, kdo šli přede mnou. Nikdo totiž stejnou cestou nešel. Musel jsem si ji vyšlapat a dělal jsem to s chutí. Rád se totiž dívám na vlastní stopy, které jsem zanechal.

Většina ze čtenářů má jistě již svůj Vánoční stromeček zakoupený a ti, co zaváhali mají ještě čas. Stromečky i když ve stále menším výběru jsou ještě k dispozici.

Dárky už jsou vybrané a na cestě

Kurýry jsme vyměnili za vlastní stres a v klidu a v pohodě užíváme předvánoční pohody.

Pro mne samotného je Štědrý den, dnem nejštědřejším, dostávám totiž každý rok shodný dar. Dar, který nedoručil žádný kurýr. Dar života.

Dostal jsem ho na štědrý den od svojí maminky a stejně jako ona, vážím si ho každý den

Je totiž darem člověka, člověku

Ne korporace zaměstnanci, dělníka manažerovi, či politika voličům.

Nikdo z nich totiž podobný dar dát nedokáže, i když slibovat a mluvit o tom dokáže bez přestání hodiny, měsíce a roky.

Dnes začal rok, který u Vás brzy skončí

A já mám možnost, díky tomu, že nebojím se ohlédnout zpět Vám ukázat, jak vypadal začátek roku o rok, a dokonce o dva roky dříve. Pohled ze stejného okna mi to umožňoval.

Rok, který brzy nadělí mi další, byl rokem změn a ta první byla znát již jeho první den. Byl totiž prozářený sluncem na blankytné obloze a zároveň naplněn slovy básníků a obrazy malířů. Byl rokem cesty, kterou jsem začal mnohem dříve, než začala sama a která ještě zdaleka nekončí.

Naopak začíná a pokračuje, rozvíjí se a roste stejně jako život sám

Za pouhé tři dny budete sedět u Vánočních stromků a rozdělovat okamžiky štěstí.

Pro mnohé dary, značky, peníze, pro jiné a jej jich čím dál víc, přítomnost rodiny a přátel. Atmosféra lásky, která nedá se koupit penězi. Pro mne, pod stromečkem další rok na který se těším, rok v němž otáčet se nebudu mít radost jen já sám, ale všichni, kdo pochopili.

Snad i proto, že svůj Nový Rok začínám o sedm dní před ostatními mi dává náskok a já se ho rád chopím, protože jen tak budu mocí říci, jakým směrem vykročit.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář