Prezidentské nadělení – mimořádné vydání

Když jsem se v loňském roce při svých přednáškách v Ostravě sešel v Ostravě v jednom hotelu se dvěma dalšími prezidenty – Zemanem a Bazalou (prezidentem Logistické akademie), připadlo mi, že to je nadlouho poslední setkání v prezidentském klubu. Mýlil jsem se.

Ve středu 24.6.2017 se bude konat setkání další.

Jeho místo je mi tentokrát bližší.

Je to moje kancelář.

Místo, které si přeje navštívit kandidát na Českého prezidenta, pan Michal Horáček.

Možná se ptáte, proč to chce udělat, když by mohl strávit čas v některé z lokálních továren či kanceláří s vyleštěným nábytkem a bohatým občerstvením. U mne nenajde ani to první, ani to druhé i když voda bude a čaj, či kávu také umím udělat, i když k dispozici je jen prostá rychlovarná konvice, a ne speciální moderní kávovar.

Důvodem, který mi sdělil šéf jeho týmu, je něco, co jinde nedostane, setkání s člověkem, který dal základ a buduje jediné průmyslové odvětví, které neničí životní prostředí, ale aktivně ho chrání. Dozvěděl se o naší práci z e-mailu, který jsem mu zaslal a kde jsem ho, jako možnou budoucí hlavu státu, pozval na diskuzi, že i pro stát a jeho řízeni je lepší zabývat se jednorázově systémovou prevencí vzniku odpadu než donekonečna platit za likvidaci stále narůstajícího množství.

Protože nechci toto setkání prezidentů zažít jen sám, rozhodl jsem se otevřít ve středu dveře i dalším návštěvám, jednotlivcům i skupinám, zkrátka všem, kterým nejde o titul, či počet nul na bankovním účtu, ale snahu něco udělat, změnit svět a bude-li to o změnu ze skládky na krásnou modrou kuličku na níž plýtvání a torba odpadu nebudou známkou bohatství, ale hlouposti. Věřím, že se nás před 13:00 na adrese Pobřežní 8, Plzeň, v budově krásně zrekonstruované Fišerovi vily sejde co nejvíce.

K vidění 24.5.2017 od 13:00 hodin budou nejen „dva prezidenti“, ale i prostor, celý zbudovaný na principech, na kterých se svět bez dopadu a plýtvání staví. Není postavený na odpadcích, ale na přebytcích výroby, které se neměli čas a možnost se odpadem stát, protože byla přerušena, díky metodologii 6R jejich procesí cesta „na skládku“

Věřím, že většina návštěvníků si odnese stejný pocit, jako sobotní návštěva, která přišla po svých a odjela na vlastní elektrické jednokolce, ale odnesla si mnohem více než jen vlastnoručně vyrobenou dekorační mísu, která vznikla transformací nehrající gramofonové desky.

A tak budu mít v květnu nadílku.

Doufám, že přijdete

A těším se

Na setkání

S každým z Vás

Michael Rada

P.S. ptáte-li se, proč tento blog nese podtitul „mimořádný“? Stojí totiž mimo pravidelnou řadu, a je vydán v pondělí 22.5.2017 jako druhý  řadě. Tolik jen pro upřesnění.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář