Na zdraví
Není to tak dlouho, kdy jsem se v jednom ze svých příspěvků věnoval nesmyslného zákazu prodeje alkoholů na dětských párty, dnes se však pod slůvkem na zdraví schovává jiná tekutina, mnohem vzácnější, taková, kterou si do pěti let nebude moci dovolit třetina Američanů.
Ne, to tekutinou není Chadonay či Rum, není jí ani pivo a vůbec už se nemusíte bát, že by jí byla ropa. To vše si tato třetina dopřát pravděpodobně bude moci na rozdíl od VODY.
A když se dívám na řádky výše, je možné, že nedostatkem vody, budou ovlivněny i výše uvedené „dostupné“ komodity. Důvod je prozaický, jen ropný business v Kalifornii, spotřebovává 147.000.000 litrů pitné vody denně.
Možná, že se ptáte, na zdroj mé informace. Tato informace přišla z University Michigan a byla publikována v jejich periodiku jen několik málo dní zpět.
Pro mne a ani mnohé další, kteří se nespokojím s politickými prohlášeními typu NIC SE NEDĚJE, není blížící se nedostatek pitné vody žádnou novinkou. Uměle podporované plýtvání zdůvodňované odkazem na zákony staré sto a více let jen prohlubuje mé přesvědčení, že doba, kdy pitná voda bude dražší než mnohé produkty, které se z ní vyrábí, přijde dříve, než většina čeká.
Ona totiž už přišla
Zkuste si dát v restauraci, či hospodě sklenici vody a sklenici piva. To druhé Vás často vyjde levněji a stejně tak, koupíte-li si v obchodě vodu balenou a pivo, druhý „tekutý chleba“ Vás mnohdy vyjde levněji.
Přemýšlím, zda-li si odpůrci „strachu z nedostatku vody“ uvědomují, kde všude se tato surovina využívá.
Tento seznam není zdaleka úplný, naopak většina položek schází.
Na to, aby se doplnil totiž nejsou peníze, ty se utratily za to, aby se všude vědělo, že se nic neděje. Je to jako s blogerem Honzou, který chválí, jak krásně je v Pardubickém kraji. Proč by to nedělal, když to dělá za peníze a 20.000,-měsíčně se může vždycky hodit, nebo ne? Tato skutečnost není nová, co je však ještě zajímavější je to, že s „kauzou“ přišel internetový deník iDNES patřící muži s bílou vestou, či čistým štítem, chcete-li. Ten samý deník, který nabízí svůj prostor volnému blogování všem, kdo budou psát, to co se redakci a majiteli bude líbit, ovšem na rozdíl od Honzy to budou dělat zadarmo.
Je dost dobře možné, že o pitné vodě pro všechny se brzy dočteme jen na stránkách dobového tisku a budou součástí pohádkových příběhů vysílaných veřejnoprávní soukromou televizí, která bude říkat, co je třeba. A abychom o to nepřišli, založíme archiv internetu. Co na tom, že existuje globální, pro ten náš, český internet ho uděláme v Národní knihovně, abychom všechny, koho zahrneme do „SKLIZNĚ“ mohli řádně odprapagovat a případně zkásnout.
Tak na zdraví, a ať Vám chutná.
P.S. na úplný závěr jen maličkost. Zpráva, kterou zmiňuji v úvodu, zmiňující, že třetina Američanů si nebude moci dovolit pitnou vodu (z důvodu nedostatku finančních prostředků), hovoří, že tak stane v roce 2022, tedy za pouhých pět let.