Průsečíky

Stala se mi zvláštní věc. Dostal jsem dárek. Respektive dva dárky. Byli to knihy a darující byl na sebe velmi pyšný, že se mu podařilo tituly sehnat. Autor je totiž tak žádaný a renomovaný, že jsou jeho knihy rychle vyprodány.

Udělal mi radost

Věřím, že já jemu také.

Řekl jsem mu, že s autorem již komunikuji

Byl překvapen

Je zvyklý knihy číst, sledovat, hledat v žebříčcích bestselerů a následně je zpracovat a doporučit dál. Knihy nepíše a jejich autory považuje za nedotknutelné.

V tom se lišíme.

Já knihy raději tvořím.

Skládám slovo ke slovu a hledám v smysl v jejich tvorbě.

Dříve jsem jen četl. Ne úplně málo. Začal jsem totiž brzy a městská knihovna městysu v němž jsem bydlel byla brzy mladým čtenářem přečtena. Z dětské přešel do literatury pro dospělé, aby nakonec skončil na půdě ve čtení již vyřazených tiskovin.

Již jako kluk jsem začal zkoušet psát

Čtení mne však naplňovalo více

Dnes raději píši

Knihy, které jsem dostal mne přivedly na myšlenku, že bych tu svou další napsanou jako MANUÁL PRŮMYSLU 5.0, mohl dopsat právě s ním. S autorem bestsellerů, známých po celém světě.

Nechci parazitovat na cizí pověsti

Nechci cizí slávu považovat za svou.

Rád bych naopak nabídl muži, kterého znají mnozí z predikcí konce, aby byl znám i z tvorby nového začátku.

Již při první komunikaci jsem mu nabídl návštěvu své plzeňské Pracovny, dozvěděl jsem se totiž z jeho životopisu, že se narodil ve městě, kde se má pracovna nachází.

Již dlouho zde nežije, odstěhoval se do zahraničí v době, kdy svoboda slova, byla svobodou jen jedné skupiny obyvatel a on se s ní nedokázal smířit. Dnes po 40 letech, je profesorem na Kanadské univerzitě a planeta je jeho domovem. Nejbohatší lidé světa naslouchají jeho proslovům.

To, co kdysi bylo zakázané, je dnes vítané

Schopnost definovat smysl. Schopnost dodávat smysluplné a srozumitelné definice všem. Lidem, kteří nerozumí komplikovaným výkladům a formulacím a nehledají svou budoucnost, na svém kontě.

Průsečíky jsou křižovatkami na cestách životem

Křižovatky jsou průsečíky životů

Kdo ví, kdo s kým napíše další knihu.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář