Pyramidy se bortí

Když se ve starém Egyptě stavěly pyramidy měly být věčným připomenutím moudrosti a moci vládců a jejich posmrtným bydlištěm, v němž je nikdo nebude rušit. O pár tisíc let později pyramidy stojí stále, těla vládců už jsou pryč a jediné co zůstalo jsou prázdné schránky budící dotazy Proč a Jak.

To je život pyramid

Budov na jejichž špičkách nelze stavět budoucnost, jak věděli již jejich původní tvůrci.

I přesto si vzali pyramidu za vzor mnozí a tvrdí, že je to nejlepší z budov.

Příklad si vzal i odpadový průmysl a svou pyramidou snaží se vysvětlit, že dělá vše dobře.

Namísto budoucnosti je však ta jeho čím dál prázdnější slupkou bez obsahu a první uvolněné stavební kameny berou s sebou další a prudké stěny pak napomohou dynamice pádu i lavinovému efektu.

Meine Sparecke hat es auch erwischt!

Zveřejnil(a) Kalli VanHullan dne Sobota 20. dubna 2019

Rok 2019 je první rokem, kdy na sebe vyhlásila bankrot jedna z velkých odpadových společností v naší republice. Vyhlásila ho mimo jiné proto, že její zákazníci, které po celou dobu své existence přesvědčovala o tom, že bez odpadu to nejde,  poznali, jak funguje systémová prevence vzniku odpadu a přestávají plýtvat, tak jak tomu činili pod dohledem té hodné odpadové servisní společnosti.

Zajímavý vývoj je zaznamenán i v Rybitví, kde spalovna čaruje už 15 let.

Včera jsem psal o Attenboroughově efektu, tak tady si můžete přečíst více

Již od školek se děti učí a jsou učeny o existenci tzv. odpadové pyramidy známé pod pojmem 3R.

REDUCE – REUSE – RECYCLE

Geniální to nástroj odpadového průmyslu s jednou malou vadou.

Nefunguje.

Dokonce ani to, že ve skutečnosti nikdy nefungoval, nikoho nezarazilo, stejně jako to, že namísto jedné popelnice jich máme pět a všechny jsme schopni naplnit za stejnou dobu jako jsme dříve plnili jednu. Nikoho nepřekvapují přibývající barvy odpadové duhy, ani to že to, co jsme dříve nazývali jídlem, je dnes nazýváno bioodpadem.

V New Yorku začal platit zákaz vyhazování neprodaných potravin, musí se dávat potřebným, a to prostřednictvím budované sítě, která již dlouho má své zákazníky a jejich počet rychle roste.

U nás se s velkou slávou ohlašovala podobná povinnost, aby se od ní nakonec v naprosté tichosti ustoupilo, protože se jaksi nemyslelo na logistiku.

Máme však štěstí, že máme komise Evropské unie a ony nám poradí kam investovat nové peníze. Článek, který se pod odkazem (samozřejmě bez označení, že se jedná o placenou reklamu) skrývá mi nejvíce připomíná nezapomenutelná slova mluvčí jedné z odpadových společností „MY JSME VEOLIA, SPOLEČNOST, KTERÁ VYRÁBÍ VAŠÍ VODU“

Není to krásné? Vodohospodáři již dávno dosáhli svého a cena nedostatkové vody o kterou se tak dobře starali strmě roste. Už se připravuje další zasněžování a máme štěstí, že se vědcům podařilo objevit, jak vyrobit ze sněhu, resp. sněhových vloček elektřinu. Máme velké štěstí, že pro samý výzkum se nestačí trápit tím, že je sněhu čím dál méně a vydrží po kratší dobu.

Politici dobře ví, co s penězi a dokazují že utrácet miliardy je snažší, než v kapse důchodce najít dost velký obnos na přilepšení ještě jedním rohlíkem.

Ještě, že je máme, ty hromady peněz, co z nějakého důvodu nejvíce připomínají pyramidy.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář