RECYKLACE bez Legrace

O tom, kdo rozhoduje o vývoji odpadového hospodářství města Plzeň jsem již několikrát psal a nedá mi to se k tématu nevrátit, po akci na jejíž účast zval billboard přímo pod okny budovy v níž se nachází mé vlastní Pracoviště.

Když se k tomuto obrazu přidal vlastní zážitek, zachycený na fotografii při jednom z E-MOTION Tréninků bylo mi jasné, že je článek na cestě a je jen otázkou času, bude-li napsán dříve, či později.

Jak můžete vidět na úvodní fotografii, BILBOARD skutečně existoval

Stejně tak existoval, jak ukazuje i druhý obrázek mediální prostor vládcům města, čistého města.

Nejsou to řidiči vozidla, ani lidé, kteří popelnice a kontejnery vysypávají.

Nejsou to ani lidé, kteří s košťaty, často v rámci sociálního zaměstnávání, zametají papírky a odpadky ponechané lidmi, aby se vyhnuli těm, které zanechá příroda samotná, která své nesklizené a tlející ovoce tak ráda nechává na asfaltových a betonových plochách odkud se line zápach kvašení, který někteří tak rádi vyhledávají.

Všimnete-li si na billboardu, bylo účinkujících více než dost

Fotbalisté klubu, kterému utekla Evropa, známé plzeňské osobnosti, živá hudba, moderátor a na co je třeba nezapomínat, je DEVADESÁT TŘI obchodů nákupního centra, na jehož zápraží se akce konala. DEVADESÁT TŘI ZDROJŮ ODPADU.

Co mne nepřekvapilo, avšak zklamalo byla přítomnost lidí, kteří o sobě tvrdí, že pomáhají učit druhé, jak se chovat k přírodě. Známe se osobně a nejednou byli návštěvníky mé Pracovny. Nejednou čerpali ze zdrojů a využívali práce, kterou dělám, aby zbavili se starostí, které si sami způsobili.

Nejsou sami.

Mnoho rádo bere, nerado dává, či sdílí.

Poznáte je celkem snadno, ozývají se zpravidla jen tehdy, když něco potřebují.

Jsou-li tázáni, nikdy nemluví o nikom jiném, než o sobě.

Jsou-li žádáni o úhradu, nemají prostředky.

Je jedno, jak jste jim pomohli, či kolik díky Vám získali, nikdy se nedělí.

Berou, aby měli víc.

Je-li třeba udělat práci, rádi Vám ji přenechají.

Je-li třeba práci vyfakturovat, převezmou žezlo odpovědnosti na sebe.

Je jedno hovoříte-li o jedincích, firmách, či korporacích. Hovoříte-li o politicích, organizacích ziskových, či těch neziskových. Shodný přístup je spojuje. Elita tvoří Elitu.

V době psaní tohoto příspěvku jsem okomentoval příspěvek na sociální síti LINKEDIN, jehož znění bylo následující:

„V utorok 3.9.2019, elita CR Egovernmentu, na Morave, v Mikulove. Michal Blaha a Vladimír Dzurilla dakujem za pozvanie! S kym sa este vidim?“

Napsal ho uživatel, jenž ve svém titulu má napsáno Vládní zmocněnec Slovenska pro informační technologie.

Můj krátký komentář zněl

„schůzky elity, končí často elitářstvím“

neprehanajte, a neslovickarte 🙂 nazval som to tak lebo bude tam skutocne kazdy kto ma co k Egov CR povedat

Slova jsou důležitá. Nechci napadat odbornost, jen z pohledu do minulosti i přítomnosti vidím, že odborné skupiny často nevnímají celek a návaznosti a dokáží se sami v sobě ztratit. Krásným příkladem je například elita cirkulární ekonomiky.

Michael Rada ved na konferenciu pokial viem nechodia len odborne, kruhy ale kazdy koho tato tema zaujima 😉

Již z první reakce autora byla znát připravenost nediskutovat a já proto nevím, zda-li je způsobena tím, že se zrovna účastnil golfového turnaje pořádaného den předem pro všechny VIP účastníky a mluvčí, či tím, že podobné komentáře se k jeho vládnímu křeslu nedonesou.

Pro ty, kdo se chtějí o konferenci ad-hoc dozvědět více ještě přikládám link na program, jen negarantuji, že nebude z důvodu objektivnosti a bezpečnosti obou států stažen.

Komentáře
  • Kategorie
  • Můj blog

    Formulář